Собаки — особливо цікавий тип тварин, і багато здійснюваних ними дій продиктовані носом, інформує Ukr.Media.
Проблема у господаря виникає, коли собака проводить час в домашньому саду, де виділені клумби, можливо, навіть з красивими рослинами, повними квітів.
Якщо у вас є собака, яка багато часу проводить в саду, ознайомтеся з цією інструкцією.
У ній експерти пояснили, які абсолютно нешкідливі домашні засоби відлякування використовувати.
Посипати сумішшю цитрусових
Необхідно приховати ті запахи, які викликають у собак цікавість. Так як неможливо очистити весь ґрунт, один з кращих засобів — прикрити запах чимось більш сильним, здатним придушити.
Тому необхідно використовувати натуральні репеленти, можливо, для вживання в їжу, які можна безпечно використовувати в якості засобів, що відлякують, оскільки ті нешкідливі для собак.
Один із запахів, які ненавидять собаки, — це запах цитрусових, тому потрібно приготувати продукт, який буде розпорошений по всій поверхні землі: візьміть розпилювач і наповніть на дві третини водою, а решту третину — лимонним або апельсиновим соком; двічі на тиждень обприскуйте ґрунт і рослини, які хочете захистити.
Не рекомендується використовувати продукти з сильним запахом, які можуть бути токсичними для чотирилапих друзів, серед таких і нафталінові кульки.
Готуємо пакети з чилі
Як і люди, собаки також мають природнe відразe до капсаїцину, тобто активного компонента, присутнього в перці чилі, який відповідає за гостроту цього продукту. Капсаїцин надає таку ж подразнюючу дію на тварин, як і на людей, тобто викликає чхання і сльозотеча.
Оскільки собаки мають гострий нюх і особливо здатні не тільки усвідомлювати небезпеку, але й уникати, розміщення порошку чилі поруч з рослинами призведе до того, що собаки будуть уникати цієї області.
Пакети на липучці можна приготувати, помістивши всередину сушений перець і зв'язавши, а потім помістивши, можливо, на стебло найближчого дерева: бажано подрібнити перець, щоб міг вивільняти цю поживну речовину з більшою інтенсивністю.
Однак необхідно розміщувати порошок чилі в місцях, недоступних для вихованця і особливо для дітей, які можуть ненавмисно вступити в прямий контакт з речовиною, це небезпечно в великих кількостях не тому, що токсично, а тому, що викликає роздратування.
Будуємо паркан
Щоб запобігти проникненню на клумбу, особливо якщо є фруктові дерева і овочі, які собака може з'їсти або, що ще гірше, брудні, можна побудувати паркани, що запобігають проникненню.
Огорожі можуть бути побудовані з дротяної нитки або з красивим парканом, висота яких буде варіюватися залежно від розміру собаки і здатності лазити.
У будь-якому випадку ніколи не повинні використовувати небезпечні матеріали, такі як залізний дріт або навіть колючий дріт.
Введення правил
Незважаючи на ці бар'єри та перешкоди, хороша практика полягає в тому, щоб нав'язати собаці команди, які потрібно поважати. Це можна зробити, коли собаку приймають в ранньому віці і використовують печиво, яке винагородить собаку лише тоді, коли зробила щось хороше.
Для цього повинні залишатися поруч з собакою щоразу, коли собака виходить в сад, коли наближається до клумби, повинні вказати команду сісти, щоб заблокувати дії і відвернути цікавість від запахів, що відчуває вихованець, що виходять від землі.
Коли сяде, потрібно буде видалити з цієї області і відвести в місце досить далеко, можливо, заманивши печивом або кинувши улюблену гру.
Джерело: ukr.media