Що потрібно зробити з виноградом навесні, щоб він порадував урожаєм

Весна для городян — це час насолодитися сонячними днями після холодного періоду року. Але для садівників це старт активних дій на улюбленій ділянці, інформує Ukr.Media.

Перші теплі деньки — це привід зайнятися облагороджуванням культур, в тому числі винограду.

Які роботи необхідно провести, щоб рослина порадувала відмінним урожаєм?

Усунення укриттів і огляд лози

Знімати зимове утеплення з винограду потрібно відповідно до регіону проживання. Необхідно дочекатися, коли зійде сніг, встановляться температури не нижче -5 градусів, просохне ґрунт. При погоді з перепадами температур можна просто відкрити рослину, але не діставати лозу з траншеї, захищаючи її тим самим від холодного вітру.

Після звільнення чагарнику від укриття його потрібно оглянути. Всі отримані за зиму і весну пошкодження у вигляді зламаних гілок, тріщин, ділянок, погризених гризунами, потрібно обробити пастою. Наявність плісняви не проблема для винограду, бо вона швидко самоусувається на свіжому повітрі.

Обрізка лози

Після установки стабільних плюсових температур і до сокоруху садівникові потрібно зайнятися обрізанням лози. Зазвичай це випадає на кінець квітня, але з морозостійкими сортами роботу можна проводити вже в березні.

Для початку потрібно видалити пагони з ушкодженнями, хворобами, обмороженнями, надмірно тонкі і товсті, старі гілки. Лише після цього потрібно сформувати лозу, обробивши інші пагони, зрізуючи їх таким чином, щоб залишалося до 15 бруньок.

Проводити роботи потрібно гострим і продезінфікованим секатором, роблячи рівні зрізи без тріщин і заломів. Зрізи потрібно обробити.

Обробка від шкідників і захворювань

Весна — це час для першої обробки від шкідливих комах і всіляких хвороб. Чим раніше вона буде проведена, тим вище шанс захисту рослини. Першу процедуру рекомендовано поєднувати з підв'язкою лози. Фахівці рекомендують проводити обробку з використанням 3% розчину мідного купоросу, ефективно бореться зі шкідниками.

Друга обробка повинна збігтися з періодом утворення бруньок, необхідна для запобігання захворювань. Для неї рекомендовано використовувати готові препарати.

Третя обробка відбувається на 12-15 лист. Вона необхідна для запобігання появи виноградного кліща. Фахівці рекомендують застосовувати такі препарати, як "Аліот" або "фітоверм".

Весняна підгодівля

Для отримання хорошого врожаю в фазі набухання бруньок потрібно провести першу підгодівлю.

Найкраще, щоб це був мінерально-азотний комплекс, в який входили б суперфосфат, калій і сечовина в кількості 60 г кожен, розведені в 50 л води. Цей корисний коктейль для винограду можна замінити на 5 % розчин пташиного посліду.

Другу підгодівлю рекомендовано здійснювати у період квітнення. У ній повинен брати участь суперфосфат і сірчанокислий калій.

Після цвітіння не можна залишати рослину без позакореневих підгодівель. Корисно буде обприскати лозу 50 г сечовини і 60 г суперфосфату, розведеними в 10 л води.

Розширення виноградника

Травень — ідеальний час для того, щоб оновити або розширити сад з виноградом. Це час для посадки нових саджанців, які можна придбати у перевіреного продавця або заздалегідь заготовити самостійно в березні-квітні, коли проводиться весняна обрізка лози.

Головною умовою є температура ґрунту, показник якої повинен бути не нижче +10 °C.

Виноград — це примхлива культура, що вимагає великої уваги до себе. Не можна нехтувати основами догляду за нею. Інакше вона не порадує рясним урожаєм.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *