Причини, через які скручуються листки на яблуні або груші, та як цього уникнути

Навіть, якщо яблуню або грушу правильно полили і підгодували, при цьому вибравши відповідний для регіону сорт, може статися неприємність — дерево починає скручувати листя. Виявивши це, потрібно правильно виявити причину, щоб вирішити проблему і попередити її повторну появу, інформує Ukr.Media.

Сіра попелиця

Найчастіше вражає такі сорти, як антонівка, Коричнева смугаста, Ранет Золотий Курський. При сильному ураженні листя засихають, а потім починають опадати. Після цього зараження може переходити і на плоди.

Застосування інсектицидів доцільне, коли спостерігається велика кількість паразитів, але є ризик того, що знищені будуть і корисні комахи. Тому більш ефективними є клейові пояси на висоті 1-1,5 м. Робити це краще у квітні. Вони зможуть усунути і тлю, і мурах, які є її рознощиками. Замінити ловчі пояси можна звичайними клейкими стрічками для мух, на які можуть потрапляти самки-розселительки попелиці. Міняти ловчі пояси необхідно раз на тиждень. В якості профілактики рекомендується стежити за станом дерев, видаляти відшаровану кору, оскільки саме в таких місцях сіра попелиця і відкладає яйця.

Дефіцит води і поживних речовин

Можливо, дереву не вистачає вологи. Полийте його. Якщо проблему не усунуто, то скручування листя може бути симптомом нестачі поживних речовин в ґрунті, наприклад, азоту. Вирішити проблему можна шляхом екстреної підгодівлі. У ґрунт потрібно вносити аміачну селітру. Для одного дерева досить 18-20 г, які потрібно розчинити у воді. Допомагає і обприскування такою ж кількістю засобу. Можна використовувати і 0,5% розчин сечовини для обробки листових пластинок.

Якщо листя не лише скрутилися, але стали або знебарвленими, або червоними чи фіолетовими, то рослині не вистачає фосфору. Використовуйте суперфосфат або фосфоритне борошно, розчинивши добрива у воді. Якщо ґрунт занадто кислий, тобто рівень кислотності нижче 5, то спочатку варто внести монофосфат калію, а через 5 днів вже основну підгодівлю. Якщо листя скрутилися і зблідли, то рослині не вистачає калію. Заповнити дефіцит елемента можна за допомогою внесення сульфату калію або деревної золи. Про нестачу кальцію свідчать закручені листя і відмерлі точки росту. Вирішити проблему можна шляхом вапнування. Для цього пристовбурні кола потрібно на 2-3 см в глибину розпушити, вилити в ямку 20-30 л води, всипати 70-100 г вапна, а через 2-3 дня — сірчанокислий калій. Після цього ґрунт рекомендується замульчувати перегноєм.

Листовійка

Листовійка пошкоджує не лише листя, але також нирки і плоди. Личинки згортають листя в трубочки або пучки. Через це порушується фотосинтез і обмінні процеси, що, у свою чергу, впливає на кількість і якість врожаю. Для боротьби зі шкідником потрібно обприскувати дерева, причому не лише уражені, а й сусідні.

Час проведення обробки залежить від ступеня розвитку шкідника. Якщо ви виявили яйця біля нирок, то обприскуйте дерева під час бутонізації, якщо побачили білі кокони у тріщинах кори, то в фазі розпускання бруньок. У легких випадках допоможе ручний збір зараженого листя разом з паразитом. Робити це потрібно максимально обережно, щоб комаха не вислизнуло з листка. Після збору листя потрібно спалити. Додатково на ділянку рекомендується залучити птахів, щоб вони шукали гусениць і метеликів.

Парші

Це грибкова інфекція, ознакою якої є наявність оливково-бурого нальоту на листі. На тих же деревах, де захворювання прогресує, листя скручується, а грибок переходить на плоди.

Якщо хімічні засоби не дали позитивного результату, то необхідно провести позакореневе підживлення сумішшю, яка складається з 15 г сульфату калію, 15 г калійної селітри, 10 г сульфату амонію, 10 г аміачної селітри і 10 л води. Обробку проводять з пульверизатора кожні 5-6 днів. Для профілактики рекомендується прибирати з ділянок опале листя, а також уражені пагони, плоди.

Борошниста роса

Симптомом ураження є білий наліт на листках, який нагадує борошно. Виявляється, хвороба з'являється з настанням весни, проте найбільшу активність можна помітити і в ті сезони, коли одночасно і тепло, і волого. При цьому більш вразливими є дерева в загущених насадженнях.

Бактеріальний опік

Збудником захворювання є бактерії, які розмножуються в умовах підвищеної вологості і помірної температури. Дізнатися про зараження можна по коричневих опалих квітках, чорних плямах на гілках і стовбурі і скручених листях.

Борознистість деревини

Це вірусне захворювання, ознакою якого є яскраві плями на листі, широкі смуги борозни. Помітити неприродно яскравий колір листя і плодів можна в першій половині літа. Таке дерево повільно росте. Врятувати його не вдасться, тому рекомендується його просто викорчувати і спалити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *