Поради, як підготувати насіннєву картоплю до посадки та в якій послідовності працювати

Традиційні строки посадки картоплі — кінець квітня — початок травня, проте всі необхідні підготовчі процедури подекуди потребують не просто днів, а тижнів. Тому до них можна приступати вже на початку весни, вважають агрономи. Вони розповіли, як підготувати насіннєву картоплю до висаджування, і в якій послідовності працювати, інформує Ukr.Media.

Ревізія і відбраковування

За словами фахівців, перша дія — це ревізія і відбраковування. Найбільш підходящий посадковий матеріал картоплі — розміром зі звичайне куряче яйце, вагою не менш як 50 г, але не більш як 80-100 г, без ушкоджень і ознак хвороб. Вони порекомендували оглянути запасений з минулого сезону насіннєвий фонд і позбутися всього, що не відповідає вищевказаним параметрам.

Знезараження

Потім іде процес знезараження. Проводити його можна двома способами. Перший — звичайне озеленення: відібрану насіннєву картоплю слід розкласти в приміщенні, куди проникає денне світло, а температура повітря становить близько +22°C. Важливо, щоб світло було розсіяним. Картопля розкладається в один шар і раз на три дні перевертається. У підсумку бульби через 10-14 днів набувають рівного зеленого кольору.

Також багато хто воліє обробляти насіннєву картоплю різними засобами. Це може бути зола, борна кислота, формалін і спеціалізовані біопрепарати. За словами агрономів, це теж непоганий варіант, проте озеленення виявляється ефективнішим. Експерти нагадали, що після кожної обробки важливо ретельно висушувати насіннєві бульби.

Пророщування

Після цього настає найвідповідальніший етап — пророщування. Існують різні види цього процесу, кожен має свої плюси і мінуси. Тому краще вибирати метод, виходячи з індивідуальних умов кожного дачника.

Так, наприклад, сухе пророщування на світлі вимагає великої площі. Бульби потрібно розташувати в один шар при температурі повітря +14°C у добре освітленому приміщенні й періодично їх перевертати. Приблизно за 22-26 днів у бульб сформуються міцні паростки.

При дефіциті площі можна використовувати ящики, які встановлюються один на одного. Однак у цьому разі бульби слід повертати частіше, а також стежити, щоб у період проростання паростки не обламувалися.

Якщо світлого приміщення для пророщування немає, його можна провести в темряві таким же сухим методом. Наприклад, у підвалі, погребі або іншому сховищі. Важливо, щоб приміщення добре вентилювалося, і температура була +14°C. Паростки за такого способу будуть більш витягнуті, бліді та крихкі, тому доведеться дотримуватися максимальної акуратності.

При вологому пророщуванні насіннєві бульби слід укласти в ящики, засипати тирсою або сумішшю тирси з торфом. Потім цей субстрат потрібно регулярно зволожувати розчином із суперфосфату і калійної солі (на 10 л води потрібно 2 ст. л. суперфосфату і 2 ч. л. калійної солі). На світлі паростки з'являються на 16-18 день, а в темному приміщенні — на 20-25 день. Такий метод пророщування складніший, але зате можна розраховувати на більш ранній урожай.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *