Поливати, підживлювати й формувати кущі: як доглядати за помідорами в серпні

Серпень — місяць активного дозрівання томатів і довгоочікуваний період для городників, коли можна побачити результат своєї праці. Але, отримавши перший урожай, потрібно продовжувати активно доглядати за рослинами: підгодовувати, поливати і формувати кущі. Головні завдання в серпні — прискорити дозрівання томатів, а також захистити їх від хвороб. Що для цього потрібно зробити, інформує Ukr.Media.

Регулярний полив

У серпні томати також потребують регулярного поливу. У період дозрівання плодів краще поливати не настільки рясно, але часто, особливо за спекотної погоди. Після поливу в теплиці потрібно залишати відкритими вікна і двері для зменшення вологості повітря (не вище 65%). При дозріванні на кущах останніх плодів полив помідорів припиняють.

Обрізка

Щоб усі сили рослини йшли на формування плодів, варто обрізати верхівки високорослих томатів. Зріз потрібно зробити над другим листком після верхньої китиці із суцвіттями або зав'язями.

Мульчування

Щоб утримати вологу в ґрунті і не поливати занадто часто, замульчуйте грядку. Шар мульчі також допомагає в стабілізації температури, ґрунт стає пухким і повітряним, у ньому починають активно працювати дощові черв'яки і розмножуватися корисні ґрунтові мікроорганізми.

Підживлення

У серпні томати потребують калію. Він бере участь в обміні речовин рослини, прискорює дозрівання помідорів, позитивно впливає на їхній імунітет, збільшує кількість зав'язей і покращує смак плодів. Джерелом калію є зола. Для підживлення томатів використовується в середньому 1 склянка золи на 10 л води. Склад підживлення дуже сильно залежить від спалюваної сировини. Наприклад, багато кальцію і фосфору дають березові та соснові дрова. Однак усе добре в міру, у серпні достатньо провести 1-2 підживлення.

Пасинкування

Бічні пагони у великій кількості гальмують дозрівання плодів, заважають провітрюванню, а це може призвести до розвитку різних захворювань. Періодично кущі потрібно оглядати і своєчасно видаляти пасинки. Однак якщо зайві пагони були випущені з поля зору, і на них уже з'явилися зав'язі, видаляти їх не потрібно — можна обмежитися прищіпкою верхівки.

Видалення листя

Потрібно регулярно видаляти пожовкле і старе листя внизу куща, а щоб він добре провітрювався й освітлювався, варто також видалити нижнє листя збоку до першої квіткової кисті. При виявленні перших ознак захворювання, одразу треба видаляти хворе листя, запобігаючи поширенню інфекції. Опісля можна обробити кущі розчином марганцівки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *