Ні для кого не секрет, що помідори є одними з найулюбленіших овочів у багатьох людей. Ці плоди універсальні. Їх можна їсти як у свіжому вигляді, так і закатувати на зиму, а також додавати у всілякі страви — хоч до риби, хоч до м'яса. Саме тому вони потрібні постійно і у великих кількостях, пора року особливої ролі не відіграє. Щоб не купувати несмачні екземпляри в супермаркетах, багато хто береться за вирощування цих плодів у себе на ділянках. Експерти розповіли, яких заходів треба вжити вже в жовтні, щоб помідори "пішли" в ріст навесні, інформує Ukr.Media.
Подібну пораду можна використовувати як у відкритому ґрунті, так і в теплиці. Працює вона безвідмовно і там, і там. Зверніть увагу: зволікати в цьому випадку не варто. Багато хто навіть, здавалося б, з досвідчених дачників, забувають, що найсприятливіший час для облагороджування томатних грядок — саме осінь. Для відмінного старту необхідна саме передпосівна підготовка землі. Почнемо саме з відкритого ґрунту. У жовтні треба садити помідори там, де до цього росли часник або ж цибуля, наприклад. Причина — у них немає схожих "недуг" з помідорами. Йдеться про хвороби та комах-шкідників. Обов'язково треба вносити органіку, перепрілий компост або ж перегній. Вони стануть як ніколи доречними. Одного відра на кожен квадратний метр землі буде гранично достатньо.
Тепер варто подбати про "заправку" грядок кальцієм і фосфором. Рекомендується внести суперфосфат і доломітове борошно. Далі залишиться лише перекопати ґрунт. А для більшого результату рекомендується вкрити грядки листям, соломою або нетканим матеріалом. Звичайно, навесні все потрібно буде прибрати. Що стосується теплиці, то тут усе трохи простіше. У цьому випадку варто вкорінювати помідори на місці огірків. Органіку вносити не потрібно, земля залишиться пухкою і насиченою. А ось під перекопування все одно доведеться додати трохи доломітового борошна і суперфосфату, як і у випадку з вуличними грядками. Тоді активне зростання гарантоване.
Джерело: ukr.media