Пересадка драцени: експерти розповіли, як грамотно це зробити

Багато різновидів драцени можуть виростати до великого розміру. Одна з найпопулярніших — драцена маргіната, або драцена облямована, досягає в середньому 180 см у висоту. Тому важливо пересаджувати рослину, коли вона стає більшою, інформує Ukr.Media.

За словами експертів з кімнатних рослин, регулярне пересаджування драцени важливе з багатьох причин. Воно дає більше місця для росту коренів, покращує поглинання поживних речовин і води. Свіжа ґрунтова суміш також забезпечує необхідні поживні речовини й сприяє гарному дренажу.

Коли пересаджувати драцену

Оптимальний час для пересадки — весна і літо, період активного росту. Рекомендується пересаджувати драцену раз на два роки. Квітникарі радять орієнтуватися на такі ознаки, як коріння, що росте з дренажних отворів, затримка росту або "обважнення" верхівки рослини.

Експерти зазначають, що ще потрібно пересадити драцену, якщо ґрунт у горщику швидко висихає під час поливу. Це ще одна ознака того, що корінню в горщику стає тісно.

Що потрібно для пересадки драцени

Вам знадобляться:

 • горщик більшого розміру, ніж нинішній;
 • ґрунтова суміш;
 • секатори для обрізки пошкоджених частин рослини;
 • лійка.

Важливо, щоб суміш і горщик забезпечували хороший дренаж. Підійде ґрунт з перлітом, частинками пемзи тощо. У горщика мають бути дренажні отвори.

Оптимальним варіантом для посадки драцени є ємності з теракоти: цей матеріал дає змогу ґрунту дихати й запобігає застою вологи.

Експерти зазначають, що не потрібно обирати занадто велику ємність. Це призведе до загнивання коренів, тому що, коли горщик занадто великий, у ньому буде надлишок вологого ґрунту.

Як грамотно пересадити драцену: покрокова інструкція

 • Помістіть дренаж і трохи ґрунтової суміші на дно нового горщика.
 • Обережно витягніть рослину зі старого горщика.
 • Помістіть драцену в центр нового горщика і поступово заповніть його ґрунтовою сумішшю.
 • Злегка утрамбуйте суміш, щоб забезпечити хороший контакт ґрунту з корінням.
 • Після пересадки важливо не поливати драцену занадто рясно. Поливайте економно, поки не побачите нові пагони, що вказуватиме на те, що рослина прижилася і знову починає рости.

  Драцена — улюблена рослина багатьох квітникарів. Її нескладно вирощувати, проте відсутність досвіду чи певних знань можуть погубити квітку.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *