Кімнатна рослина у ванній кімнаті — тільки для естетичного задоволення чи від цього є якась користь, інформує Ukr.Media.
А навіщо?
Дійсно, зелень квітки радує око і робить невелике приміщення більш затишним. Крім того, зелений колір вважається заспокійливим, а значить — прийняття розслаблювальної ванни стане більш ефективним.
Ще одна важлива роль — поліпшення якості повітря за рахунок поглинутого вуглекислого газу і запобігання появі цвілі, що дуже актуально для невеликого приміщення з підвищеною вологістю.
Якщо у ванній кімнаті є вікно з підвіконням, це прекрасно, саме там можна розмістити квітучу зелень. Якщо підвіконня немає — це не привід засмучуватися, ви можете звільнити місце на полиці, трохи посунувши банне приладдя, або придбати поличку для ванної.
Що врахувати?
При виборі рослини для невеликої ванної кімнати варто віддати перевагу тим, які люблять вологість і тепло, не вимогливі до прямого сонячного світла і з рівномірно зеленим листям (нерівномірне забарвлення свідчить про меншу кількість зеленого пігменту на деяких ділянках). Зелений пігмент, або хлорофіл, бере участь у процесі фотосинтезу, завдяки якому поглинається вуглекислий газ і виділяється кисень.
Квітка у ванній кімнаті росте повільніше, ніж така сама, розташована в одній із кімнат. Брак сонячного світла уповільнює процес росту.
Які вибрати?
Найлегше пристосуватися до вологого приміщення і відсутності відкритих сонячних променів тропічним рослинам. Можна вибрати монстеру делікатесну або філодендрон, дрібнолистий плющ, філодендрон повзучий або золотистий епіпремнум. Із трав'янистих — аспідистру або циперус. Із сортів із квітами — хризантему, цикламен або спатифілум. У ванній кімнаті рослини поливайте рідше, ніж зазвичай, через вологість у приміщенні. Але саму кімнату необхідно регулярно і ретельно провітрювати, хоча це буде не зайвим, навіть якщо там немає квітки.
Оптимально для маленької ванної — одна велика рослина або дві-три невеликі.
Джерело: ukr.media