“Навчили садити перець на розсаду”: Відтоді перцю справді багато, і він дуже великий

Три простих методи посадки розсади перцю як запорука високого врожаю, інформує Ukr.Media.

Хитрість 1. Вибір тари та пікірування

Перець — рослина багаторічна, і у себе на батьківщині корінь відрощує довгий, стрижнеподібний. Для перцю це важливо — кореневище йде вглиб ґрунту, де знаходить вологу, рятується від спеки.

Розсадний метод вирощування з перцем зіграє недобрий жарт: росте укорочений корінець, з безліччю бічного коріння. Формується поверхневий тип кореневої системи. Ми радіємо — потужне коріння! Перець — ні: знижується кількість споживання вологи, живлення, жаростійкість, посухостійкість.

Що робити? Садити або в індивідуальну тару — відразу в склянки від 100-200 мл і більше, потім без пікірування (прищипування) коріння переносити в об'ємнішу з комом землі, щоб не пошкодити корінець.

Так, перець пікірування не любить — усі про це чули. Навіть якщо все гаразд, він уповільнює зростання. І знову ж таки, йому не потрібна занадто потужна коренева — краще довге коріння.

А ще рослина витрачає енергію на зростання кореневої — замість нарощування зеленої маси. Це скорочує рівень фотосинтезу, за рахунок чого зростання і зупиняється — потрапляє наш перець у замкнуте коло.

До речі, помилка "жаліти" перець, пересаджуючи (пікіруючи) у більш "старшому" віці розсади. Навпаки, що раніше, то менш травматично. І більша кількість кореневих горбків утворюється: після певного віку вони можуть не утворюватися, можливе загнивання.

Хитрість 2. Температура та охолодження

Проростати перцю краще за температурою +25 і до +30 °C. Це оптимальний режим для швидкого сходу.

При уповільненому проростанні, рослини можуть показати уповільнене зростання, при температурах нижче +25…+20 °C можливі сходи і на 20 день, або їхньою відсутністю як наслідок загнивання.

А охолодження — це зниження температури після сходів. Після появи більше 70% проростків температуру знижують — як мінімум на 5 °C, іноді і більше — до +20… +23 °C.

Що це дасть? Більш інтенсивне зростання, замість зростання вгору — активне зростання стебел в поперечному перерізі: ми отримаємо ті самі "товсті" стебла, міцні, потужні.

Витягується перець рідко — але момент можна застосувати і до нього. І для томатів, до речі — які люблять витягуватись.

Освітлення — у цей час важливо злегка притіняти перець, не допускаючи прямого перебування під сонячним промінням, особливо в сонячні дні на піку.

І при зниженій температурі освітлення важливо знизити, оскільки можливі опіки ніжних рослин.

Хитрість 3. Вік

Не варто вирощувати розсаду практично до віку дорослого куща. Раніше класичні рекомендації говорили: оптимальний вік розсади до 50-60 і більше днів. І на грядку приїжджала розсада розміром із кущ, із квітами і навіть зав'яззю. А це не на користь урожайності.

Доведено, що продуктивніша розсада у віці 40-45 днів, для теплиць і 35 днів хороша. І без квіток, що розпустилися. При цьому молодша завжди наздоганяє у розвитку "стару".

Крім того, чим менший період життя рослини припадає на закритий ґрунт на підвіконні, тим краще. Адже рослина не отримує ні природного освітлення повною мірою, ні повноцінного харчування (часто) у субстраті.

Часто перець висаджують зовсім "маленьким" — але на врожайності це не позначається. Точніше, позначається — але на кращу сторону.

А ще, обривають "королівський" бутон — перший. Це дає більш швидке формування наступної зав'язі, а значить, більша кількість плодів встигне сформуватися та визріти у сезон.

Ось такі зовсім нехитрі, але корисні хитрощі врожайності перцю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *