Прикмет про цю рослину існує безліч. Одні вважають його помічником, домашнім цілителем і оберегом. Інші проклинають як мужегона і вампіра. Спробуємо розібратися в такій подвійності. А також дізнаємося, якого догляду вимагає плющ в домашніх умовах, інформує Ukr.Media.
Догляд в домашніх умовах
Згадка про цю рослину зустрічається в давньогрецьких поемах, вона символ Діоніса, а також пов'язаних з ним веселощів, легкості і любові. Служителі муз охоче одягали вінки з нього під час торжеств і бенкетів.
Плющ рослина декоративна. Його вирощують в приміщеннях і на відкритому повітрі. Одна з переваг плюща — здатність стійко переносити дефіцит сонячних променів. І в глибині затіненої кімнати рослина буйно росте. Але це відноситься до видів з темним забарвленням, рослини зі строкатим листям потребують неабиякої частки ультрафіолету.
Рослина стоїчно переносить частий полив. Для нього куди гірше надлишок вологи. Тому для мандрівників мати такого домашнього улюбленця зручно. Перша ознака того, що квітку недостатньо поливають, — руда облямівка на листках. Влітку необхідно, щоб ґрунт постійно залишалася вологим, а взимку верхній шар підсихав.
Необхідна температура для рослини — 20-25 градусів, але зберігає життєдіяльність і при похолоданні до 13. Повітря потрібне вологе, тому на період опалювального сезону рекомендується щодня обприскувати листя. Підгодовують квітку акуратно. Надлишок добрив призведе до асиметричної форми росту і втрати декоративної функції.
Вирощування і догляд за плющем в саду також не представляють праці. Але пам'ятайте: певні види рослини отруйні. Перед висадкою на ділянці переконайтеся, що діти або тварини не стануть їсти соковиті плоди.
Чи можна тримати плющ будинку?
Садівники стверджують, що кімнатний вигляд квітки безпечний для людини. Він не виділяє в повітря токсинів, не має отруйного соку і не викликає опіків. Езотерики кажуть, що рослина позитивно впливає на емоційну атмосферу, робить людей спокійнішими і добрішими.
Заспокійливий ефект плюща підійде для сімей з надмірно активними дітьми, а також для схильних до неврозів персон. Поширене повір'я говорить, що така квітка добре подіє на робочу обстановку, допоможе просунутися по кар'єрних сходах. Це стане можливо завдяки набуттю стійкості та впевненості в собі.
Рослина добре захищає від порчі. Вона притягує до себе всі негативні думки і слова, що висловлювалися в приміщенні. Коли в будинок внадиться ходити гість з недобрими намірами, квітка відвадить його.
Плющ і забобони про самотність
Виходячи з попереднього розділу, можна подумати, що квітка володіє тільки набором позитивних якостей, і потрібно прямо зараз бігти в магазин за молоденьким відростком. Але вивчіть всю інформацію про неї.
Серед екстрасенсів є думка, що плющ — енергетичний вампір. Так, він поглинає негативну енергію, очищає від неї будинок. Але коли «пайка» стає недостатньо, у хід підуть і позитивні емоції.
Щоб мінімізувати подібний вплив, краще тримати рослину в окремій, нежитловій кімнаті і вносити його тоді, коли насувається скандал. Тоді квітка буде постійно сита і не стане зазіхати на благодушні думки і почуття господарів. Для меланхоліків такий вихованець не підійде. Вони стануть ще більш ранимими і сумними.
Є повір'я, що самотня дівчина, що живе в порослому плющем будинку, не вийде заміж. Рослина відштовхує чоловіків, розбиває всі матримоніальні плани. Згідно прикметі, і заміжня жінка може втратити чоловіка. Відпала гілка віщує грошові збитки.
Властивості рослини
Народна медицина активно користується рецептами на основі цієї рослини. Настоянки і чаї з нього допомагають приборкати кашель. А для лікування очей замочують на ніч листя квітки, а вранці умиваються цією водою. У давнину таким способом намагалися лікувати сліпоту, але не досягли успіху.
Стародавні римлянки вірили, що плющ здатний дати вічну красу і молодість, тому приколювали гілочку до сукні на рівні грудей.
За допомогою плюща ворожили на суджену. Бажаючий побачити в сні обличчя коханої людини повинен зірвати десять листочків. Один викинути, а що залишилися покласти під подушку.
Але сьогодні прикмети про плющ змінили значення і актуальність. Ті, хто вирощує його, після прочитання цієї статті навряд чи позбудуться від улюбленця. Але ті, хто в роздумах над покупкою рослини, завагаються про цей крок.
Джерело: ukr.media