Купувати сіянку не доведеться: як виростити цибулю з насіння й отримати багатий урожай

Великі головки цибулі можна виростити в перший рік не тільки зі звичної сіянки, а й із чорнушки. Просто для цього її потрібно сіяти на розсаду. І такий спосіб усе більше стає популярним серед городників, інформує Ukr.Media.

Отже, коли ж і як правильно це робити? Фахівці рекомендують сіяти чорнушку на розсаду з березня, але можна починати сіяти вже зараз, наприкінці лютого.

Якщо посіяти ріпчасту цибулю на розсаду до 10 березня, то в новому сезоні ви будете забезпечені смачною і запашною цибулею, повідомили городники.

Отже, з термінами вирішили, тепер переходимо безпосередньо до посіву. Приготовлений ґрунт розподіляємо по ємностях, зволожуємо і робимо заглиблення (до 1 см) для посіву насіння. У разі використання ящиків прокреслюємо борозенки на відстані 5 см одна від одної, в них розміщуємо насіння цибулі з інтервалами в 2-3 см. Посіяне насіння присипаємо шаром ґрунту, злегка придавлюємо і обприскуємо водою з пульверизатора. Ємності накриваємо плівкою і ставимо їх на проростання при температурі близько +22…+25 градусів.

Потім підтримуємо температуру +18…+20 градусів. У міру необхідності поливаємо і підживлюємо.

Висаджувати розсаду цибулі у відкритий ґрунт рекомендують, як тільки ґрунт прогріється до +10 градусів. Якщо розсада цибулі вирощувалася в загальній ємності, то попередньо поливають розсаду і далі, відокремлюючи поштучно, висаджують. Розсада цибулі добре переносить висадку із загальної ємності та пошкодження коренів.

Перед висадкою необхідно вкоротити коріння, щоб при пересадці воно було спрямоване вертикально вниз і не загиналося.

Якщо розсаду цибулі вирощували в касеті по одній рослині в комірці, то просто поливають і виймають рослини з комірок, не пошкоджуючи кореневу систему.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *