Коли сіяти айстри на розсаду: догляд за рослинами від посіву і до висадки в ґрунт

Айстри популярні серед дачників, вони невибагливі, легкі в догляді і, звичайно, красиві. Для отримання розсади айстри висівають в кімнаті з 25 березня (ранні сорти) по 15 квітня (пізні), інформує Ukr.Media.

Айстри: як провести посів?

Посів проводять в ящик (миску) висотою 5-6 см. Ширина і довжина ящика довільні (залежно від розміру підвіконня). В ящик насипають городню землю. Насіння висівають рядками або врозкид, зверху засипають тонким шаром землі (1-2 мм), посів злегка ущільнюють дощечкою і обережно поливають водою. Ящик закривають плівкою (склом) і ставлять в тепле місце (температура +20 градусів). Як тільки з'являться сходи, ящик ставлять на вікно ближче до світла.

Пікірування

Сіянці помірно поливають, ящик кожні 2-3 дні повертають іншою стороною до світла, щоб сіянці були прямі. З появою двох справжніх листочків (через 10-15 днів) айстри пікірують (розсаджують) в інший ящик висотою 8 см з відстанню між рослинами 3 см. При пікіровці корінці айстр підрізають і рослини поглиблюють в приготовлену кілочком ямку по сім'ядольні листочки. Сіянці поливають і продовжують тримати на світлому вікні. Надалі їх поливають помірно, не допускаючи вогкості, ґрунт в ящику обережно розпушують, поки листя рослин не зімкнеться. При першій можливості сіянці поступово привчають до свіжого повітря, виносячи ящик на балкон.

Пора в ґрунт

Розсаду айстр висаджують в саду в другій декаді травня. Айстри не бояться легких заморозків, добре переносять пересадку і швидко приживаються. Відстань між рослинами під час посадки в саду: для високих сортів — 40 см, для середніх — 30 см, для низьких сортів — 15 см. Можна айстри висівати безпосередньо у відкритий ґрунт, як тільки відтане земля. Айстри, посіяні у відкритий ґрунт, менше схильні до захворювань, краще загартовані, але зацвітають пізніше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *