Вишня — поширена садова культура, яка за правильного догляду радує господаря рясним урожаєм. Рослина невибаглива і вимагає мінімального догляду, за що особливо полюбилася садівникам. Плоди, що збираються з дерева, соковиті і солодкі, що дозволяють зробити хороші запаси на зиму. Іноді може виникнути необхідність перемістити рослину на ділянці, і щоб зробити це успішно, треба вивчити всі тонкощі процесу. Якщо пересадка вишні пройшла з помилками, то це не просто негативно позначиться на врожайності, а й може привести до загибелі дерева, інформує Ukr.Media.
Коли пересаджувати вишню
Давайте розберемося, в яку пору року можна проводити пересадку.
Пересадка навесні
Можна пересаджувати вишню взимку, тож у неї буде достатньо часу, щоб пережити період адаптації, вкоренитися і відновитися. До заморозків дерево буде в хорошому стані.
Проводити роботу найкраще з настанням весни, до того як у дерева розпустяться бруньки і почнеться активний сокорух.
Для повстяної вишні цей період для пересадки — єдино можливий час, так як інакше вона не встигне вкоренитися і загине взимку.
Якщо пересадка буде проведена після розпускання бруньок, корінь не зможе забезпечити дерево достатньою кількістю поживних речовин.
Пересадка влітку
Період цвітіння вишні припадає на самий кінець травня і початок червня. Плодоношення настає, залежно від сорту, з кінця червня до кінця липня. Пересаджувати вишню влітку через це категорично заборонено. Рослині треба багато сил на всі ці процеси, і якщо її потривожити, вона загине.
Таким чином, можна з упевненістю сказати, що літо — це найбільш невідповідний час для пересадки вишні. Переміщення дерева в цей період рівносильне тому, що вишня буде просто зрубана.
Пересадка восени
Осіння пересадка застосовується не для всіх сортів. Треба, перед тим як почати процес, переконатися в тому, що сорт здатний пережити переміщення. Пересадити вишню на інше місце восени можна після того, як опаде листя, і якщо ще не почалися заморозки. Оптимальний час — друга декада жовтня. У північних же районах терміни будуть зрушені на місяць вперед. Якщо все листя з дерева ще не опало, неприпустимо обривати його і починати пересаджувати. У південних регіонах опадання листя з вишні закінчується тільки в першу декаду листопада або навіть пізніше, через що там період пересадки зсувається на місяць-півтора до зими.
Погода в момент пересадки
Не важливо, навесні або восени буде пересаджена вишня, для проведення операції треба вибрати відповідний день. Погода відіграє велике значення в пересадці, і при помилці в її виборі можна значно погіршити стан рослини. День для пересадки повинен бути таким:
- температура повітря не нижче + 10 градусів;
- відсутність дощу;
- відсутність сильного вітру.
Вивчивши прогноз погоди на найближчі дні, треба заздалегідь спланувати день робіт. Це дозволить встигнути все зробити протягом 1 дня.
Як пересадити вишню
Пересадка вишні восени на нове місце або навесні проводиться за певним планом. Його дотримання необхідне, інакше через відхилення від нього дерево сильно перехворіє і навіть може загинути. Послідовність дій наступна.
Правильно пересадивши дерево, можна вже на наступний рік отримати якісний урожай, який через оновлення буде ще більшим і рясним. Старі дерева чіпати з місця вкрай небажано через високий ризик того, що вони не переживуть переїзд.
Джерело: ukr.media