При питанні, чому не цвіте каланхое, багато хто дивується і навіть не підозрює, що ця рослина має це робити. Адже частіше усього на підвіконні мешкає вічнозелений сукулент з соковитими і м'ясистим листям. Насправді каланхое може бути красивою і яскравою прикрасою підвіконня. Є сорти з чарівними суцвіттями і мають декоративний вигляд. Але на жаль, вони не завжди радують рясним цвітінням. Як змусити цвісти каланхое? По-перше, необхідно знати причини, чому каланхое не цвіте, а по-друге, створити для цього сприятливі умови, інформує Ukr.Media.
Причини, чому каланхое не цвіте
- Неправильне освітлення. Незважаючи на те, що ця рослина родом з жаркої Африки, вона не любить прямих сонячних променів. Також погано переносить тінь, гілки витягуються і без сонця каланхое гине. Тому бажано розташувати горщик на світлому підвіконні, але не на сонці.
- Довгий світловий день. Для того щоб каланхое зацвів, необхідно його розміщувати в темному місці не менше 10 годин на добу, що не завжди буває можливо. Вихід з положення – прибирати горщик в шафу на кілька годин або накривати темною коробкою.
- Багато підживлень також може бути причиною, чому не цвіте каланхое. Рослина не любить надто важкий грунт і негативно реагує на часте підживлення мінеральними добривами.
- Немає спокою. Каланхое потрібен відпочинок для того, щоб спровокувати пробудження квіткових бруньок. Рослина може самостійно відправиться на спочинок, чи потрібно створювати умови, все залежить від температури повітря в приміщенні і тривалості світлового дня.
- Полив. Це найпоширеніша причина того, чому не цвіте каланхое. Причому полив може бути як надмірний, так і недостатній. З'ясовуючи, як змусити цвісти каланхое, багато не думають, що потрібно нормалізувати надходження вологи.
Що зробити, щоб каланхое зацвів? Якщо на рослині не з'являються квіти, то необхідно її допомогти і створити сприятливі для цього умови. Як добитися цвітіння каланхое?
Правильний грунт і пересадка
Що робити, якщо каланхое не цвіте? Насамперед його потрібно правильно пересадити. Робити це рекомендується раз в 2 роки. Для того щоб каланхое цвів, горщик повинен бути не дуже просторим. Обов'язково наявність хорошого дренажу. Для посадки використовується готовий грунт для сукулентів. Потрібно пам'ятати, що рослина не переносить кислих грунтів. Тому, якщо грунт готується самостійно, то потрібно враховувати пропорції суміші:
- • 1 частина торфу
- • 2 листової землі
- • 1 частина річкового піску
- • 4 дернової землі
За бажанням можна додати жменю перегною або гною, але не потрібно перестаратися. В жирному грунті каланхое буде активно рости і тоді квіткових бруньок точно не буде.
Температура повітря і освітлення
Незважаючи на те, що рослина вважається невибагливою, щоб каланхое зацвів потрібно створити сприятливі умови існування і правильний догляд за ним. Для рослини підійде світле приміщення з температурою від 16 до 25 градусів. Якщо день короткий, то можливе додаткове освітлення лампою. Для того щоб рослина порадувало рясним цвітінням взимку температуру знижують і провокують впадіння каланхое в спокій. Оптимальна температура від 10 до 15 градусів. Полив скорочують до 1 разу в місяць, допускається утворення земляного кому.
У літні місяці каланхое можна виносити в сад. Але прикопувати потрібно обов'язково разом з горщиком, в іншому випадку він сильно розростеться, і цвітіння не буде. В саду потрібно вибрати ділянки, захищені від сильних протягів і прямих сонячних променів.
Полив
Незважаючи на те що каланхое дуже любить вологу, потрібно бути обережніше з поливом. Коренева система сукулент схильна до загнивання, тому бажано, щоб між процедурами грунт злегка підсихав. У літній час поливати рослину досить 2 рази на тиждень, восени один раз в два тижні. Для закладки бутонів квітка забирається на спокій і досить небагато зволожувати грунт раз в місяць. Для поливу використовується тільки відстояна вода кімнатної температури.
Каланхое посухостійка рослина і на нестачу вологи рідко реагує. Але при сильному пересиханні можливе опадання листя. Сорти з гладким листям можна раз в місяць вбризкувати водою або видаляти пил вологою ганчіркою, а ось на рослині з оксамитовим листям такі процедури позначаться негативно і можуть призвести до появи темних плям.
Особливість агротехніки для рясного цвітіння
Як змусити цвісти каланхое кілька разів на рік? Буває, що всі умови створені, рослину посаджено в правильний грунт і відповідний горщик, але цвітіння не рясне або короткочасне. Вся справа в особливості агротехніки. При сприятливих умовах каланхое може цвісти від 2 тижнів до 3 місяців. Деякі сорти можуть радувати до 6 місяців. Якщо цей період був набагато менший, то можна спровокувати повторне цвітіння. Для цього при появі перших бутонів на квітці повністю припиняють підгодівлю добривами і полив обмежують. Як тільки розпуститься перша квітка, рослину підгодовують мінеральним добривом для кактусів і сукулентів. Після того як вона відцвіла, протягом 1,5 місяця щодня прибирати горщик в темне місце. Приблизно з 5 годин вечора до 7 ранку. Короткий світловий день спровокує нову закладку бруньок і через 2 місяці можна побачити нові бутони.
В період цвітіння рослину не можна турбувати, робити видалення листя, пересадку або міняти місце проживання. Після того як каланхое відцвіте можна видалити вегетативні пагони. Це збільшить кількість бутонів при повторному цвітінні. Така агротехніка дозволяє добитися до 3 цвітінь в рік.
Джерело: ukr.media