Як запобігти витягуванню розсади: рекомендації агрономів

Причин витягування розсади досить багато. Особливо часто це відбувається через помилки в догляді за нею. Проблема може бути викликана нестачею світла або невідповідною температурою ґрунту і повітря. Агрономи поділилися своїми рекомендаціями щодо догляду за сіянцями, щоб запобігти їхньому витягуванню, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців, правильне розташування горщиків і якісне освітлення — дві головні умови здорового розвитку розсади. Щоб вона не витягувалася в бік світла, допомагає використання сітчастих стелажів з можливістю кріплення підсвічування.

Агрономи також підкреслюють важливість контролю температури ґрунту і повітря.

При вирощуванні перцю експерти радять підтримувати температуру ґрунту на рівні близько 20°C, повітря вдень — 20-25°C, вночі — в діапазоні 15-20°C.

У томатів після появи сходів потреба в теплі знижується, вказують фахівці. Тому температуру слід регулювати таким чином, щоб удень було 22°C у ясну погоду і 18°C — у похмуру, а вночі трохи прохолодніше, близько 16°C.

Огірки чутливі до різких перепадів температури протягом доби, зазначають агрономи. Підтримуємо температуру повітря вдень на рівні 20-23°C, а вночі 18°C.

Фахівці також поділилися простим лайфхаком з охолодження приміщення. На ніч можна ізолювати підвіконня від батареї та провітрювати кімнату, уникаючи потрапляння холодного повітря на рослини.

Якщо сходи томатів все ж трохи витягнулися експерти впевнені, що нічого страшного не сталося. У такому разі можна просто додати трохи ґрунту і підгорнути сіянці, не доходячи сантиметр до сім'ядоль.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *