При всьому нинішньому багатстві вибору ґрунтосумішей, ґрунтів і субстратів для розсади багато дачників віддають перевагу власноруч заготовленому ґрунту зі свого городу. І це виправдано: такий ґрунт — оптимальний варіант за всіх інших рівних. Однак, заготовляючи його, необхідно дотримуватися деяких правил, інформує Ukr.Media.
Проводити таку заготівлю слід з другої половини вересня і до настання перших заморозків. До цього часу корисні і шкідливі мешканці верхніх шарів ґрунту перекочують нижче — таким чином зайвих персонажів у нашій заготівлі не виявиться. А якщо запізнитися, земля, що заготовлюється, буде надмірно грудкуватою — з такого гарного ґрунту не приготуєш.
По можливості беріть ґрунт із грядок, де росли бобові: вони краще за інші заповнені азотом, а якщо такої можливості немає, то запам'ятайте — не можна використовувати ґрунт під ту розсаду, культура якої росла на ній у сезон. Тобто, наприклад, під томати землю з-під томатів не беріть, беріть з-під цибулі чи часнику.
Ґрунт з городу треба обов'язково збагатити. По-перше, "диким" ґрунтом — з прилеглого лугу, лісу тощо. По-друге, перегноєм.
Як приготувати? Виберіть сонячний сухий день. Розстеліть плівку, на яку насипайте власне заготовлюваний ґрунт, перегній, ґрунт "дикий" у співвідношенні 1:1:1. Перемішайте все граблями. Додайте просіяної заздалегідь золи — склянка на відро землі. Подивіться на структуру: якщо вона нерівномірна або з грудками — додайте трохи торфу, рівно стільки, щоб він допоміг перетворити ґрунт на однорідну масу без грудок.
Все. Отриманий ґрунт розподіліть по ящиках або інших ємностях. Зберігати заготовлений ґрунт треба в холодному місці: сараї, на балконі, можна просто залишити його там же на городі під укриттям. Взимку він добре продезінфікується найприроднішим чином. А приблизно за 3-4 дні до застосування ємності з ґрунтом треба занести в тепло, щоб прокинулися корисні мікроорганізми.
І ще. Багато дачників прожарюють перед вживанням заготовлений ґрунт у духовці або іншим способом. Робити цього в жодному разі не варто — ґрунт втратить до 80 відсотків корисних речовин, і розсаді доведеться погано.
Джерело: ukr.media