Як використовувати кокосове волокно у саду і на городі

Кокосовий субстрат — це новий універсальний компонент, який додають практично у будь-які ґрунтосуміші. Його широко використовують при вирощуванні розсади у теплицях. Також він завоював популярність у квітникарів, інформує Ukr.Media.

Кокосове волокно отримують шляхом перероблення кокосової шкаралупи. Воно містить безліч мікроелементів, утримує вологу та має гарну повітропроникність. Показник кислотності підходить для більшості культур. І найголовніше — у ньому відсутні шкідливі речовини.

Для чого воно потрібне?

Його іноді застосовують замість ґрунту, розбавляють ним квіткові ґрунтосуміші, утеплюють кореневу систему. Воно ідеальне для вологолюбних культур. З нього виходить відмінна ґрунтосуміш, що підходить для більшості рослин.

Різновиди кокосового субстрату та його використання

Довгі ниткоподібні волокна

Такі волокна, що отримують з кокосової шкаралупи, відмінно утримують вологу.

Торф

Його отримують шляхом сильного подрібнення шкаралупи. Він ще краще утримує вологу.

Чипси

Це великі частини подрібненої кокосової шкаралупи. Вони практично не утримують вологу, але відрізняються високою повітропроникністю. Здебільшого їх використовують для вирощування орхідей.

Молоді рослини добре зростають у кокосовому субстраті. Але щойно вони зміцніють, краще їх пересадити у більш поживний ґрунт.

Кокосовий субстрат продається у кількох формах. Його легко приготувати для використання.

При замочуванні брикет збільшується у десять разів. Тобто з 500 г брикету можна отримати 5 кг субстрату. Готують брикети так: їх кладуть у велику ємність і заливають водою (на 500 г потрібно 2 л води). Поступово до брикету підливають воду, щоб він встигав її вбирати. Процес займає дві години. Чим більша маса брикету, тим довше він вбирає вологу. Після насичення водою ґрунт готовий до використання.

Цікавий спосіб використання кокосового субстрату запропонували московські овочівники. Вони роблять борозенки на грядці, висівають у них насіння, а потім вкривають його кокосовим волокном. Це сприяє його швидкому проростанню, кращому прогріванню та зволоженню. На ґрунті не утворюється кірка, а отже, і втрати насіння незначні. Такий органічний субстрат дозволяє покращити навіть глинистий ґрунт.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *