Здорову розсаду нереально виростити без знезараження ґрунту, в цьому впевнені агрономи. Адже головні проблеми будь-якого городника — це чорна ніжка розсади, коренева гниль, мошки. І все це виникає, якщо садівники використовують неправильний ґрунт, інформує Ukr.Media.
Легкий і пухкий ґрунт
За словами експертів, розсада буде відмінно розвиватися, якщо земля, в якій вона росте, буде легкою і пухкою. Тобто коріння повинне отримувати кисень в достатній кількості. А якщо земля буде пресованою і важкою, то нічого не вийде.
Поживність
Не забувайте про корисні елементи, які зроблять ґрунт поживним. Універсальний ґрунт містить стандартний стартовий мінеральний комплекс, придатний для більшості овочевих і квіткових культур: азот (300 мг/л), фосфор (300 мг/л), калій (430 мг/л), а також магній, залізо, бор, марганець, цинк, мідь, молібден.
Чистий ґрунт
Як би це банально не звучало, але земля повинна бути чистою. Часто так буває, що в ґрунт потрапляє насіння бур'янів і, відповідно, не дає потім розвиватися розсаді.
Кислотність
Не забувайте контролювати рівень кислотності ґрунту. Для цього в садових магазинах продаються спеціальні лакмусові папірці, за допомогою яких можна легко визначити рівень pH.
Адже більшість культур (томати, баклажани, перці) будуть добре рости в слабокислому ґрунті і в нейтральному. Якщо ж ви посадите їх у кислий ґрунт, то гарного врожаю не чекайте.
Склад ґрунту
В основному, на думку експертів, в садових магазинах продається земля для розсади, в якій міститься торф з додаванням перліту або піску. Цього недостатньо, щоб виростити хороший урожай, оскільки це слабопоживний ґрунт.
Запам'ятайте, що в складі ґрунту повинен міститися біогумус. І його має бути не менше 30%, тоді розсада буде розвиватися швидко, отримуючи повноцінне живлення.
Знезараження окропом
Будь-який ґрунт, навіть якщо ви купили його в магазині, треба знезаражувати про всяк випадок. Для початку дачники часто обдають землю окропом, тоді гинуть фітопатогени та шкідники.
Але й мікрофлора може в цьому випадку постраждати, тому експерти не рекомендують такий спосіб знезараження. Але якщо ви вже так зробили, то треба внести препарати на основі сінної палички, щоб поліпшити родючість ґрунту.
Біопрепарати
Фахівці рекомендують знезаражувати землю триходермою. За місяць до того як вирішили висівати розсаду, землю треба занести в тепле приміщення, полити й додати препарат (фірма може бути будь-яка, згідно з вашим бюджетом).
Джерело: ukr.media