Як повернути запущений кущ смородини у гарний стан: корисні поради

На одному місці зростати і плодоносити смородина повинна не менше за 15 років. Якщо врожаї різко впали до цього терміну, то треба звернути увагу на обрізку і захисні обробки. Втім, відновити кущі можна за кілька років, і для цього знадобиться не настільки вже й багато дій, інформує Ukr.Media.

Прибирання листя

Листя навколо кущів і з міжрядь треба видалити разом з бур'янами. Його або закопують на глибину у 40-50 см, або відправляють у компост, якщо листя не було уражене хворобами. Також листя можна просто спалити.

Санітарна обрізка

Немає важливішої обрізки, ніж санітарна. Її можна проводити у будь-який час, навіть влітку, коли на кущах є плоди. Зараз огляньте і обріжте сухі, хворі і поламані пагони. Також треба видалити старі гілки з розтрісканою корою. Пеньки залишати не можна: вони залучають скляницю і дають шанс іншій садовій нечисті.

Омолоджуюча і формуюча обрізка

Тепер треба вирізати усі пагони, які є прилеглими до землі, якщо немає потреби робити відведення. Потім вирізати пагони, які старші за п'ять років, на яких немає серйозної кількості молодої продуктивної порослі. Або можна вкоротити старі пагони на молоде розгалуження.

Виявити старі пагони легко — у них чорна кора.

Враховувати доводиться ще й стан пагонів. Частину старих пагонів з сильними молодими приростами можна залишити. Усі старі гілки одразу вирізати не можна. Обрізку доведеться розтягнути на 2-3 роки, щоб кущ не відчував дисбалансу між корінням і пагонами. Інакше можна залишитися без врожаю.

Зверніть увагу на перехрещені і перекручені гілки. Одну з них доведеться видалити. Щороку залишаємо кілька найсильніших молодих пагонів, але з таким розрахунком, щоб у п'ятирічного куща було 15 пагонів різного віку. Якщо молодих пагонів мало, обрізку треба проводити сильніше, вона стимулює їх зростання.

Залежно від розгалуження гілок у сорту вкорочуємо однорічні пагони до половини їх довжини. Жаліти треба лише середню частину гілок — саме там у чорної смородини закладається більшість плодових бруньок. Не плутайте з червоною: у червоної найбільш плодоносними є верхівки.

Якщо верхівки викривлені, то це означає, що вони заселені попелицями і плодоносити не будуть. Такі верхівки треба видаляти.

Обробка зрізів

Чим замазати зрізи: вибір величезний − садовий вар, РанНемає, БлагоСад і інші. Усі вони захищають зрізи від шкідливих грибків. Замазувати треба лише великі зрізи, які більші за 2 см у діаметрі. Інші без проблем заростуть самі.

Внесення підгодівлі

Підгодовуйте обережно, щоб не пошкодити коріння. Тобто у повний багнет копати не можна. Під перекопування дайте склянку золи на 1 кв. м або монофосфат калію, 10-20 г на 1 кв. м. Підійдуть навіть дешевші суперфосфат і хлористий калій. Їх найкраще вносити під перекопування.

Комплексні добрива (Фертика Осінь, Агрикола осіння та ін.) теж добре підходять. Вони містять багато мікроелементів, але коштують набагато дорожче.

Обробка від хвороб

Зараз кущі обробляють або ДНОКом, або 3 % бордоською рідиною. Влітку і навесні асортимент препаратів набагато ширший: Топаз, Чистофлор, Тілт-250, Квадріс, Скор, Агролікар, Фалькон і ін.

Обприскати треба таким чином, щоб препарат крапельками покрив усі пагони, але не стікав з гілок. Тут потрібно мати почуття міри і якийсь досвід. Зараз у продажу є обприскувачі з моторчиками. Вони викидають розчин у вигляді аерозолю смолоскипами до 15 м, дістають до найвищих дерев, і аерозоль як туман потрапляє у всі тріщини. Така обробка є особливо ефективною.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *