Як підвищити схожість насіння за допомогою перекису водню

Як правильно замочити насіння в перекису водню перед посадкою його в ґрунт — часте питання, яке задають початківці городники. Зовсім небагато часу залишилося до початку сезону, тому вже зараз важливо почати висаджувати насіння на розсаду, інформує Ukr.Media.

З настанням березня необхідно буде замислитися про початок посадки насіння на розсаду, але зробити це потрібно правильно, щоб культура не хворіла і принесла хороший урожай влітку. У цьому допоможе перекис водню.

Замочування насіння в перекису водню

Способів замочування насіння перед посадкою дуже багато, проте деякі з них досить трудомісткі і витратні, але є і дуже прості. Перекис водню відмінно підходить для цієї мети, тим більше що купити цей препарат не складе труднощів, до того ж він дуже дешевий.

Для того, щоб правильно замочити насіння в перекису водню, потрібно знати кілька основних правил:

 • перекис водню потрібно розбавити водою;
 • витримати необхідний час;
 • насіння тримати в мішечку або бинті.

Перед замочуванням розчин перекису водню розбавляється з водою в співвідношенні 1 ст. ложка розчину на 0,05 мл води. Це потрібно робити для того, щоб розчин не попалив насіння. Якщо не розбавити перекис, тоді в результаті розсади не буде.

Насіння кладуть в мішечок або загортають в бинт і опускають в зроблений розчин. При цьому важливо витримати необхідний час для замочування і дезінфекції. Наприклад, помідори і огірки повинні пролежати 24 години, а насіння інших культур — близько 12 годин.

Після замочування насіння потрібно промити звичайною водою, для того, щоб змити з нього розчин. Після цього його можна садити в ґрунт на розсаду. Більшість вирощених таким способом рослин не хворітимуть і дадуть хороший урожай влітку.

Для чого насіння замочують в перекису водню

Перекис водню — розчин, який давно всім відомий. Люди використовують його для обробки ран, щоб не було зараження і порізи швидко гоїлися. Якщо говорити просто, то перекис водню — це дезінфектор.

Насіння обробляють перекисом також для того, щоб убезпечити його і підвищити схожість, адже часто вже вирощена розсада гине через різні хвороби, які чіпляються на стадії проростання насіння.

Є також і таке насіння, яке слабо сходить, а точніше, довго. Якщо воно тривалий час буде перебувати в сирій землі, насіння згниє. Однак при обробці перекисом водню насіння буде лежати в землі набагато довше. Таким чином, шанси схожості підвищуються.

Перед тим як замочувати в перекису водню будь-яке насіння, його краще опустити в просту воду на 20 хвилин, щоб воно злегка розм'якло. Це допоможе розчину швидше вступити в дію з ним.

Насіння, яке обов'язково потрібно обробляти перекисом водню

Досвідчені городники обробляють перекисом водню не все насіння, але деяке з нього обов'язково потребує такої процедури.

Якщо насіння лежать вже давно, це привід для його обробки перекисом водню. На ньому може бути цвіль або ж різні хвороби, які не можна побачити неозброєним поглядом. Городнику буде прикро, якщо зі 100 насінин зійде 20, і те хворітиме, так що краще підстрахуватися.

Обов'язкової обробки потребує дугостійке насіння. Його потрібно розм'якшити перед посадкою і убезпечити, а перекис водню — це найкращий варіант. Обробку обов'язково потрібно провести з такими культурами:

 • кавун;
 • гарбуз;
 • кабачок;
 • огірок;
 • перець;
 • баклажан;

Також потрібно звернути увагу на насіння, яке містять ефірні олії:

 • кріп;
 • петрушка;
 • морква;
 • селера.

Перекис водню вимиває ефірні олії, що допомагає насінню швидше прорости. У комплексі з знезараженням культура відчуває себе добре і в підсумку, за умови дотримання норм поливу, виходить дуже хороший урожай.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *