Як і де зберігати виноград в домашніх умовах

Кисті разом з шматочком лози 8-10 см зрізують секатором в суху прохолодну погоду, тримаючись за гребінь і не торкаючись ягід, щоб не стерти восковий наліт на ягодах. Знятий виноград не можна залишати відкритим під палючим сонцем – це знижує його лежкість. Перед закладанням на зберігання потрібно обережно видалити маленькими ножицями сухі, гнилі, пошкоджені і недостиглі ягоди, інформує Ukr.Media.

У темних вентильованих приміщеннях

Підвалах, "теплих" мансардах, горищах, в сараях при t від 0 °С до + 5…+7 °С та вологості не вище 80%. За таких умов можливі наступні способи зберігання:

  • Грона підвішують на мотузку за прищіпку (білизна) в прохолодному приміщенні, наприклад, на горищі. Можна зв'язати міцною мотузкою два грона і перекинути їх через мотузку. Мотузки розміщують на різній висоті, щоб підвішені грона верхніх рядів не зачіпали нижні. Спосіб трудомісткий.
  • Зберігання на зелених гребенях підходить для зберігання невеликого врожаю. Для цього грона ріжуть разом з частиною лози. Над гроном залишають лозу довжиною 5-6 см, а під гроном – 20-30 см. Нижньою частиною лозу поміщають в пляшку або банку з водою з додаванням таблетки аспірину або активованого вугілля. Виноград не втратить свіжості 2 місяці. При такому способі зберігання можливі втрати цукру.
  • У ящиках, в лотках, вистелених чистим папером, кетяги розкладають в один шар гребенями вгору і зберігають 1,5-2 місяці. Можливі спалахи грибних інфекцій, тому періодично "запаси" потрібно перевіряти.

Холодильник

У холодильниках будь-якої марки виноград може зберігатися до 4 місяців при t +2…-1°C. Якщо є опція "контроль вологості", і її можна встановити на показник 90-95% – до 7 місяців. Грона укладають на поличках гребінцем вгору в один шар. Якщо в морозильній камері можна підтримувати t -20..-24 °C, ягоди можна зберігати в ній. Хороша якість можливо тільки при одноразовому заморожуванні, тому недоїдений виноград в морозилку вже не прибирають – краще заморозити ягоди невеликими порціями. Для заморозки підходять повністю дозрілі ягоди переважно темних сортів. Заморожені ягоди краще поступово розморожувати у холодній воді – це дозволить уникнути розриву тканин всередині ягоди.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *