Фікус Бенджаміна порадує шикарним листям: основні правила вирощування

Фікус Бенджаміна — рослина, яку можна зустріти практично в кожному будинку квітникаря. Він вважається одним з найкращих очищувачів повітря, видаляючи шкідливі сполуки, пил і алергени, і, за переказами, привертає в дім багатство, гармонію і благополуччя, інформує Ukr.Media.

Щоб зробити фікус Бенджаміна пишним і густим, важливо правильно за ним доглядати. Садівники перерахували основні правила.

Правильна обрізка

Щоб уникнути перетворення фікуса на витягнуте дерево з нестачею листя, регулярно обрізайте і прищипуйте його. Це спровокує розгалуження і створить густу крону. Найкраще проводити обрізку на початку весни, коли рослина активно починає рости. Метод обрізки залежить від бажаної форми крони. Садівник вважає за краще формувати фікус у кущик, відрізаючи верхню частину пагона над зовнішньою брунькою і залишаючи не менше 5 листочків на частині, що залишилася. Коли бічні пагони досягнуть тієї ж довжини, їх також можна прищипнути.

Японський метод обрізки. Цей метод підходить для "рідких" крон, які не хочеться часто обрізати. Він полягає у скручуванні пагона до бруньки та фіксації його м'яким шнуром. Через деякий час бруньки почнуть давати нові пагони.

Відповідне освітлення

Фікус любить яскраве світло. В іншому випадку рослина може почати скидати листя. Тому намагайтеся розміщувати його ближче до вікна, особливо в зимовий період.

Помірний полив

Фікус не терпить перезволоження ґрунту. Тому дайте ґрунту повністю висохнути між поливами, щоб уникнути скидання листя. Влітку поливайте його частіше, взимку — рідше.

Підживлення

Регулярне внесення поживних речовин допоможе фікусу зберегти пишну зелень. Навесні та влітку використовуйте азотовмісні добрива, восени — калійно-фосфорні. Взимку залиште рослину без підживлення. Додавання бурштинової кислоти у воду для поливу також допомагає поліпшити ріст та імунітет рослини.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете виростити пишний, зелений і здоровий фікус Бенджаміна, який тішитиме вас своїм виглядом і очищатиме повітря у вашому домі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *