Ці 10 рослин квітнуть навіть у листопаді, а тому прикрашатимуть ваш сад до настання холодів

Так, осінь. Так, вже відквітнули однорічники. Так, пішли на спокій багаторічники. Однак не все так погано і сумно! Ми хочемо запропонувати вам 10 квітів, які здатні радувати вас своєю красою і зараз, в останній осінній місяць, інформує Ukr.Media.

І серед однорічних, і серед багаторічних квітів є такі, які здатні витримувати досить низькі температури. Деякі з них знову оживають і продовжують квітнення навіть після короткочасних заморозків та першого снігу. На тлі сірого неба, пожухлої трави і порожніх грядок ці сильні духом квіти здаються ще гарнішими, ніж влітку.

Однорічники

Найбільше холодостійких квітів саме серед однорічників. Вони починають квітнення з самого початку літа і не припиняють його до морозів.

Чорнобривці

Чорнобривці з'явилися у Європі ще у XVI столітті, куди їх привезли з Америки іспанські завойовники. З того часу квіти широко поширилися Євразією. Зараз, мабуть, немає жодної клумби, де не було б цих невибагливих яскравих квітів.

Рясноквітучі чорнобривці прикрашають квітник із самого початку літа і до заморозків. Догляд за ними мінімальний. Головне, посадити їх у правильному місці — на сонячній або злегка затіненій ділянці з родючим суглинком.

Своїм різким запахом чорнобривці відлякують багатьох комах-шкідників, тому рекомендуємо садити їх поруч із трояндами та гладіолусами. Крім того, фітонциди, які виділяє ця рослина, сприяють придушенню грибків і бактерій, що приносять шкоду овочевим культурам. З цієї причини багато садівників висаджують чорнобривці на городі поруч із суницею, пасльоновими, цибулею, капустою і т. д.

Після короткочасних заморозків просто обріжте підморожені частини — рослина швидко відновиться і буде радувати вас своїм квітненням до настання стійких холодів.

Петунія

Серед балконних садових рослин пальма першості належить, безумовно, петунії. Найбільш неймовірні кольори, тривалий період квітнення (з середини травня до заморозків), великі квіти — все це зробило її улюбленицею квітникарів.

Петунія краще буде зростати на легкому родючому ґрунті. Вона досить вологолюбна, однак може переносити короткочасну посуху. А ось перелив для рослини дуже небезпечний, оскільки петунія часто хворіє на чорну ніжку. Головне, про що не можна забувати під час вирощування петунії, — про підживлення й регулярне видалення зів'ялих суцвіть. Тільки за умови дотримання цих правил ви зможете побачити петунію у всій красі — посипаною яскравими квітками.

Календула

Ще одна рослина, здатна прикрасити квітник до самих заморозків, — це календула, або нігтики. Посадіть її на сонячне місце і календула віддячить вам постійним і рясним квітненням, яке триває, починаючи з червня, протягом літа й осені.

Але не тільки цим рослина привертає дачників. Календула — справжня зелена аптека. Її квітки застосовують для лікування багатьох захворювань. Бактерицидні властивості рослини використовуються при хворобах горла і стоматиті; заспокійлива дія — при захворюваннях ЦНС; ліками на основі календули лікують опіки і свищі.

Декоративна капуста

Прикрасою передзимового квітника може стати і декоративна капуста. Її барвисте забарвлення проявляється саме за невисокої температури, нижчої за 10° С: колір листя стає яскравішим, насиченішим. Хочете, щоб капуста виглядала ще ефектніше, — посадіть її на сонячному місці. У затінку рослина буде більше нагадувати звичайну капусту, а не квітку.

Декоративна капуста буває двох видів: низькоросла, яка широко застосовується при оздобленні рабаток і бордюрів, та пальмова, що досягає 130 см заввишки. У квітниках її зазвичай висаджують на другий план. Рослини легко переносять короткочасні морози до -10° С і пересадку. Якщо ви хочете милуватися декоративною капустою якомога довше, пересадіть її з грудкою землі у горщик і внесіть до будинку — вона продовжить радувати вас до Нового року.

Лобулярія (аліссум)

Лобулярія морська (її ще називають бурачок і аліссум) — однорічник із дрібними квітками (найчастіше білого або фіолетового кольору) буде радувати вас своїм квітненням із самого початку червня і до заморозків. Він здатний перенести навіть легкий мороз і знову продовжувати квітнути. Легко розмножується самосівом, тому з доглядом багато проблем у вас не буде: розпушуйте ґрунт, видаляйте бур'яни і насолоджуйтеся його легким медовим ароматом.

Гацанія (газанія)

З липня і до морозів ваш сад буде наповнювати яскравими квітами гацанія (газанія) жорсткувата. Походить вона з Африки (у дикій природі зустрічається у Австралії), а за формою нагадує ромашку; за це вона отримала від квітникарів іншу назву — африканська ромашка.

Африканська ромашка — багаторічна рослина. Однак нашу зиму вона у відкритому ґрунті перенести не може, тому вирощують газанію у нас як однорічник.

Складно перерахувати усю кольорову гаму, яку має ця невисока — до 30 см — квітка. Але у всіх газаній є одна особливість: їх квітки дуже швидко розкриваються на сонці і так само швидко складають свої пелюстки у похмурий чи негожий день. З цієї причини краще місце для посадки газанії — сонячна ділянка.

Багаторічники

З багаторічників у осінніх квітниках найчастіше можна зустріти хризантеми та айстри.

Хризантема садова (хризантема корейська)

Хризантема є королевою осіннього саду. З усіх видів цієї популярної рослини найбільш холодостійка — хризантема корейська. Для рясного квітнення їй потрібне сонячне місце, багатий ґрунт і обов'язкова прищіпка, яка стимулює зростання бічних стебел. За умови дотримання названих умов хризантема починає квітнення наприкінці серпня і прикрашає своїми квітами сад до настання морозів. На одному місці без пересадки рослина може перебувати до 5 років.

Айстра новобельгійська

Ще одна багаторічна рослина сімейства Айстрові додасть яскравих фарб осінньому саду — це айстра новобельгійська. Завдяки тривалому терміну квітнення і абсолютній невибагливості вона користується любов'ю багатьох садівників.

Айстра багаторічна може похизуватися не тільки різноманітністю назв, але і багатством відтінків. Білі, рожеві, бузкові, фіолетові, червоні — усіх і не перелічити. Дрібні квітки вкривають кущ суцільним килимом і своїми яскравими фарбами рятують від депресії у похмурі осінні дні.

Очиток видний

Серед очитків — найневибагливіших рослин нашого саду — є і морозостійкий вид. Це очиток видний (інші назви — очиток звичайний, заяча капуста, жива трава). Як і усі сукуленти, він здатний зростати самостійно, практично без вашого догляду. Головне — посадіть його на сонячне місце, де не буває застою води, і раз на кілька років розділяйте кущ.

У народній медицині очиток звичайний вважають лікарською рослиною. Його використовують для загоєння ран, застарілих виразок, опіків, для позбавлення від бородавок і т. д.

Троянди

Як же у листопадовому квітнику обійтися без королеви саду?! Морозостійкі троянди не збираються здавати свої позиції навіть зараз і залишаються на передовій до самих морозів, часто зустрічаючи перший сніг. І як після цього назвати троянду тендітною квіткою?

Як бачите, листопадовий квітник може бути досить яскравим і цікавим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *