Ці 10 помилок у догляді за колумнеєю призводять до того, що рослина не квітне

Цю чарівну квітку люди називають золотими рибками. Красуня колумнея досить невибаглива у догляді, але для того, щоб рослина регулярно квітла, деяких основних правил все ж таки потрібно дотримуватися, інформує Ukr.Media.

Нехтування вимогами до підвищеної освітленості

Колумнея, яку ви утримуєте у квартирі, потребує достатньої кількості світла. До того ж, освітлення має бути розсіяним. Коли рослина квітне, світла потрібно ще більше, тому потрібно заздалегідь продумати, як їй допомогти.

Прямі промені сонця діють на колумнею негативно. Влітку не варто переносити квітку на вулицю, тим більше що вона ще й боїться протягів.

Вирощування не на підвіконні

Природне сонячне світло життєво необхідне колумнеї. Але при цьому сонячні промені у жодному разі не повинні падати прямо на листя рослини. Доведеться серйозно обміркувати питання щодо освітлення, наприклад, розташувати квітку на східному або західному підвіконні, або спорудити тонку завісу, що розсіює світло, з підручних засобів.

Хоча колумнея дуже гарна, виставляти її на балкон або відкриту веранду не можна з тих самих причин.

Відсутність контролю за температурою у період активного зростання

Навесні і влітку колумнеї необхідне особливе тепло, бажано близько 23-27 градусів. У будь-якому разі, температура не повинна опускатися нижче за 20 градусів за Цельсієм. У цей період колумнея активно зростає. Не забувайте і про вологість повітря — вона повинна бути достатньо високою.

У осінній та зимовий період рослину найкраще тримати у прохолодному місці — за температури від 16 до 18 градусів — щоб забезпечити закладку нових бруньок.

Занадто тривалий період спокою

Період спокою у кімнатних рослин зазвичай пов'язаний з сезоном. Трапляється так, що він настає відразу після активного квітнення.

У колумнеї досить короткий період спокою, він триває лише близько місяця. Щойно почнуть з'являтися свіжі листочки і бруньки, необхідно збільшити полив і внести необхідні підгодівлі. Занадто тривалий період спокою не дає рослині нормально квітнути. Щоб стимулювати подальший розвиток, колумнею можна навіть пересадити.

Коливання температури

Колумнея дуже негативно реагує на коливання температури. Ось чому для того, щоб рослина регулярно квітла, необхідно забезпечити їй стабільність у цьому сенсі.

Бажано, щоб влітку у приміщенні було близько 25-27 градусів, а взимку, під час ранньої весни і восени — приблизно 20 градусів.

Занадто сухе повітря

Ліани, що зростають у тропіках, у своєму природному середовищі постійно знаходяться у атмосфері з підвищеною вологістю. Тому колумнею потрібно постійно обприскувати з пульверизатора або купити для домівки побутовий зволожувач.

Можна також укласти у широкий лоток шар гальки, налити трохи води і поставити туди горщик так, щоб його дно не торкалося рідини. Таким чином, рослина буде постійно освіжатися.

Часті поливи

А ось часто поливати ґрунт не варто. Знову полити рослину можна лише тоді, коли трохи підсохне верхній шар ґрунту у горщику.

Причому використовувати можна виключно м'яку воду. Після поливу необхідно почекати деякий час, а потім обов'язково злити надлишки рідини з піддону.

Неправильна вода

Вапно негативно діє на колумнею, тому звичайна відстояна вода не підходить для поливу. З цією метою бажано збирати дощову або талу воду.

Також ви можете закип'ятити протічну воду, дати їй трохи відстоятися, а злитий верхній шар деякий час переливати з ємності у ємність, щоб збагатити його киснем. Можна використовувати і фільтровану воду.

Невідповідний ґрунт

Для молодих і дорослих рослин використовують одну й ту саму ґрунтову суміш. Спочатку потрібно зробити дренажний шар на дні горщика. Потім засипати відповідний ґрунт.

У спеціалізованому магазині можна купити суміш для геснерієвих і готовий ґрунт для ампельних рослин зі слабокислою реакцією. У крайньому випадку, субстрат можна приготувати самостійно. Просто з'єднайте по 4 частини листового і дернового ґрунту, 2 частини торфу і 1 частину суміші зі сфагнуму, піску і деревного вугілля.

Надлишкові підживлення

Влітку колумнею необхідно систематично підгодовувати: зазвичай для цього застосовують комплексне добриво, яке можна знайти у магазині. Суміш розводять у воді і дуже обережно поливають нею рослину.

Спробуйте при цьому виключити потрапляння підживлення на листя. Слід пам'ятати, що надлишок мінеральних добрив негативно впливає на квітнення колумнеї. Тому підгодовувати квітку слід значно рідше, ніж інші рослини, які підживлюють зазвичай один раз на 2 тижні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *