Чому плющ варто тримати подалі від свого будинку

Кімнатний плющ — невибаглива і гарна рослина, а тому її досить часто вибирають для прикрашання будинку. Дизайнери охоче використовують плющ під час створення фітостін, що робить його ще популярнішим. Проте відмінні декоративні властивості і легкість у догляді — це ще не все, що потрібно враховувати, обираючи квіти для домівки. Не менш важливо, який зміст вони несуть. У плюща здавна неоднозначна репутація і ось чому, інформує Ukr.Media.

Перешкоджає сімейному щастю

Є народна прикмета — чим пишнішим є плющ, тим швидше шлюб розпадеться. Рослина штовхає чоловіків на зраду. Особливу небезпеку представляють кучеряві ліани з великим трикутним листям темно-зеленого кольору. Вважається, що самотнім дівчатам і жінкам категорично не можна заводити плющ. Як свідчить повір'я, якщо рослина почне густо розростатися по стінах, господиня будинку ніколи не вступить у шлюб. Кімнатний плющ навіть називають рослиною-"чоловікогоном". Нібито сама його наявність у квартирі відлякує потенційних супутників життя для своєї власниці. Одна з версій походження забобону заснована на властивості плюща швидко розростатися і заповнювати собою великий простір. Він немов посідає головне місце у квартирі і не терпить суперників.

Забирає енергію

Плющ називають ще й енергетичним вампіром. Річ у тім, що рослина підживлюється енергетикою із зовнішнього середовища. Спочатку вона вбирає весь негатив, а коли його не залишається, переходить на гарну енергетику. Тому плющ не рекомендують тримати вдома постійно. Краще залишити його десь на балконі або у дворі. А коли атмосфера почне загострюватися, на деякий час його слід занести у квартиру. Інакше рослина висмокче усі душевні сили з домочадців. Не виключено, що плющ тягнутиме соки з господарів і забиратиме собі їх удачу. Людина зі зниженим енергетичним потенціалом втрачає смак до життя і поступово в'яне, поки рослина-вампір процвітає за рахунок неї.

Приносить нещастя

Плющ користується поганою славою рослини, яка приносить у домівку розлад і привертає нещастя. Не складаються стосунки у родині, шлюб тріщить по швах, сварки на рівному місці — усі ці негаразди приписували плющу. Удача ніби відвернувся від людини і біди починають сипатися одна за одною — знову "постаралася" рослина-паразит. Люди вважають, що усі ліани так чи інакше шкодять своїм господарям. Адже у поганій репутації винна природа цих рослин. Вони тягнуться вгору, обплітаючи стовбур дерева, ось до них і сформувалося негативне ставлення. Неначе повзучі рослини самі не мають твердого стрижня і тому живуть за рахунок інших.

Як плющ впливає на здоров'я людини

З листя плюща часто готують відвари і заварюють чай. Ці засоби можна застосовувати для промивання ран, виразок на шкірі. Припарки з листям також можуть зняти біль, викликаний захворюваннями кісткової системи, такими як артрит, ревматизм, подагра. Але багато людей уникають вирощування плюща у себе вдома. Однак потрібно знати, що він допомагає очистити повітря в оселі. Так, він здатний очистити будинок від багатьох токсичних речовин.

Чи варто вірити усім цим прикметам? Вирішувати вам. Але перед тим, як завести у себе плющ, варто зважити усі за і проти. Зазвичай, забобони не беруться на порожньому місці і у їх основі лежать певні спостереження з життя. Так, якщо рослина робить повітря у квартирі більш важким, її краще винести на вулицю. Адже у будинку, де неприємно перебувати, дійсно доволі часто трапляються сімейні негаразди і стреси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *