Це популярна кімнатна рослина, яку можна придбати в будь-якому квітковому магазині. І її дуже часто купують як подарунок. Являє вона собою шапку яскраво-зеленого м'ясистого листя, над яким буквально ширяє хмара суцвіть. Квіти можуть бути різних відтінків червоного, рожевого, жовтого і білого кольорів, інформує Ukr.Media.
Напевно вам знайома така ситуація: купили щосили квітуче, воно квітло у вас пару місяців, і все — свято закінчилося. Пройшов рік, два, три, а цвітіння так і немає. А що ще гірше, так і сам кущик змінюється, його пагони витягуються і від колишньої краси залишилися лише тільки худенькі, бліді пагони з худими листочками і лисою нижньою частиною стовбура. У чому ж справа? Як зробити так, щоб рослина знову набула шикарний вигляд і зацвіла.
Одна з причин, чому куплене в магазині каланхое в домашніх умовах швидко втрачає колишній лоск, полягає в тому, що рослини буквально напхані стимуляторами і добавками для пишного і красивого цвітіння. А також щоб форма рослини була компактною і акуратною. І ці підгодівлі діють протягом декількох місяців. І виробники роблять це спеціально, щоб у рослини був не тільки час доїхати до магазинів у відмінній формі, але і щоб у магазинів був час їх продати.
Ось і виходить, що до того часу, коли квітка потрапляє до вас, дія стимуляторів закінчується. І в кращому випадку квітка перестає цвісти і втрачає форму, а в гіршому — гине. А якщо рослина ще й не отримує догляд, який їй потрібен, то весь процес перетворення красеня в уродця відбувається ще швидше.
Ще одна причина: часто гібриди каланхое — однорічники.
Ще одна причина таких змін полягає в тому, що ми купуємо гібриди, які виведені як однорічники, якими дуже часто прикрашають клумби. Але тут засмучуватися не варто, тому що після цвітіння можна зрізати, поставити в воду і укоренити відростки. І будуть у вас нові рослини, які у вас потім зацвітуть. Але зацвітуть вони у вас лише за умови правильного догляду.
Умови догляду за каланхое
Хороше освітлення — одна з найголовніших умов. Це саме та рослина, яка постійно потребує сонячних ванн. Особливо потрібне сонячне світло для каланхое в першій половині дня. Після обіду каланхое майже не сприймає сонячні промені. Звідси висновок: знайдіть йому місце, де сонце буде світити в першій половині дня.
Якщо світла рослині досить, то листя виглядають здоровими і мають яскраво-зелене забарвлення. При недостатньому світле листя починає бліднути, пагони − витягуватися, нові пагони ростуть дрібними, а цвітіння при цьому взагалі не настає.
Температурний режим — це друга умова для росту і цвітіння каланхое. Тут закон такий: краще, щоб температура була менше, ніж більше. Найоптимальніша температура для нього не повинна перевищувати +27° С. А ось при сильній спеці каланхое відчуває себе дуже пригнічено, починає споживати дуже багато рідини, яку не в змозі засвоїти.
При тому, що каланхое воліє прохолоду, холодів квітка не переносить, ніяк не терпить протягів і близького розташування опалювальних приладів.
Правильний полив. Головне правило тут таке: каланхое заливати не можна. Частота поливів залежить від пори року. Влітку це може бути два-три рази на тиждень. Взимку — один раз на тиждень. Але при цьому не забувайте перевіряти верхній шар землі. Якщо він ще вологий, то полив відкладіть.
Каланхое не потребує обприскувань, бо це сукулент.
Підгодівля. Визначити, чи вистачає вашій рослині харчування, чи ні, можна по її зовнішньому вигляду. Якщо каланхое перестав рости, а нові листочки зовсім дрібні, то рослині явно не вистачає азоту. Якщо ж азоту забагато, то листя стає великим, м'ясистим, темно-зеленого кольору, але рослина при цьому зовсім перестає цвісти.
Якщо ж рослина не цвіте або відцвітає дуже швидко, то їй не вистачає фосфору. Якщо ж фосфору забагато, то листя починає жовтіти, а нижні взагалі опадають.
Якщо листя ростуть кривими і косими, то рослині не вистачає калію.
Тому підживлення для каланхое повинні бути збалансованими, і найкраще підійде добриво з позначкою "для сукулентів". Підгодовувати потрібно з весни до середини осені один раз у два тижні і брати половину дози від тієї, що вказана на упаковці.
Розмноження і пересадка. Пересаджувати кущ каланхое потрібно один раз у два роки. Ґрунт для пересадки можна купити в магазині з написом «для сукулентів». Також згодиться і універсальний ґрунт.
Коли будете вибирати горщик для посадки, зверніть увагу на наявність дренажних отворів, а при самій посадці обов'язково покладіть на дно хороший шар дренажу (зазвичай це керамзит).
Для розмноження згодяться ті відростки, які ви будете зрізати для обрізки. У горщик можна посадити кілька вкорінених живців, але при цьому враховуйте, щоб відстань між ними була не менше 5 см.
Джерело: ukr.media