Чим краще обробляти виноград: залізним чи мідним купоросом

Небезпека підстерігає виноград там, де на неї ніхто не чекає. Тобто під зимовим укриттям. Під час укриття на лозах з'являються мікротріщини кори, через які можуть потрапляти грибки. Бруньки і лози пошкоджують цвіль і гнилі. Щоб цього уникнути, перед укриттям необхідно провести обробку лоз мідним або залізним купоросом, інформує Ukr.Media.

Для чого потрібна обробка

Нічого гарного від контакту лоз з грибками чекати не доводиться. Ці паразити починають свою чорну справу ще до пробудження бруньок — під час зимових відлиг. Є навіть одна цвіль, яка так і називається — снігова (вона розвивається під снігом).

Щоб цього не допустити, виноград обробляють фунгіцидами. Досвідчені садівники надають перевагу мідному або залізному купоросу. Попри те, що в них схожі назви, переплутати, навіть зовні, їх неможливо.

Залізний купорос

У нього структура як у крупної солі і зелений колір. За це препарат часто називають зеленим. Під час його розчинення вода стає зеленуватою, іноді трохи жовтуватою.

Пам'ятайте, що приготований розчин не можна зберігати і краще використовувати протягом двох-трьох годин.

Вважається, що залізний купорос дещо знижує морозостійкість кущів. Але це не страшно, тому що ми все одно їх вкриваємо.

Перед обприскуванням видаляються усі зайві лози і прибирається усе листя. Корисний ефект ще й у тому, що оброблені кущі пізніше розпускають бруньки. Тобто виноград йде від заморозків.

Мідний купорос

У нього світло-блакитний або синій колір і порошкоподібна структура з дрібними кристалами. Під дією сонячних променів кристали можуть набувати білий або сірий відтінок. Незалежно від цього під час розчинення вода стає темно-синьою і набуває характерний запах.

Захисний ефект від обробки мідним купоросом більш тривалий, ніж після обприскування залізним. Розчин швидко вбирається і запобігає розвитку цвілі та грибків.

Процес обробки

Оптимальною пропорцією для розведення залізного купоросу є наступна: 300-500 г на 10 л води. Розчин дуже міцний, але сплячим брунькам винограду він шкоди не завдасть. Після обприскування лози стають чорними, неначе обвугленими, — це нормально. Через два-три дні оброблений виноград можна вкривати на зиму.

Принцип обробки мідним купоросом абсолютно такий самий. Але тут варто розповісти про пропорції — на 10 л води знадобиться 100-150 г синього порошку. Як і у попередньому випадку, розчин необхідно розмішувати доти, поки усе повністю не розчиниться.

Пам'ятка

Застосовуйте рукавички, респіратор і окуляри під час роботи з цими препаратами та їх розчинами.

Ніколи не змішуйте залізний і мідний купорос. Деякі господарі додають у розчин трохи оцту — робити цього не можна, оскільки сильно знизиться забійність розчину, та й виноград може отримати опіки.

Гашене вапно можна додавати тільки до мідного купоросу, але не до залізного!

Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, то такі щорічні обробки позитивно позначаться і на кущах, і на врожаї винограду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *