Миші можуть здаватися милими та нешкідливими у порівнянні з пацюками, але це лише через те, як вони виглядають. Вони можуть нести багато небезпечних захворювань для життя. Але навіть без небезпеки, яку миші можуть завдати, ви точно не хочете, щоб вони вторглися у ваш дім. Перший крок – це захистити ваш будинок – переконайтеся, що всі отвори, тріщини та невеликі простори під раковиною, вікнами та дверцятами відсутні. Огляньте ваш будинок як всередині, так і назовні на наявність отворів. Ви можете заблокувати потрапляння миші до вашогог будинку, використовуючи нержавіючу сталь, мідну сітку, або цемент, інформує Ukr.Media.
Ви також повинні переконатися, що для мишей немає їжі:
- зберігайте їжу в герметичних пластикових контейнерах;
- регулярно викидайте сміття;
- не залишайте брудний посуд у раковині;
- прибирайте підлогу, столи, або інші поверхні, де можуть бути крихти.
І, нарешті, ось список із 9 способів як недопустити мишей до вашого дому:
Гуманні пастки
Якщо ви не хочете завдати страждань мишам, ви можете ловити їх гуманними пастками. Їх можна знайти практично в будь-якому магазині для тварин. Прочитайте інструкції, перш ніж використовувати їх, і покладіть їх там, де ви бачили мишей у вашому домі. Для кращого ефекту покладіть кусок їжі там, як наживку. Перевіряйте пастку щодня і відпускайте мишей.
Ефірна олія м'яти
Хоча цей запах приємний для людей, миші його ненавидять. Капніть 20-30 крапель ефірного масла м'яти на кожній бавовняній кульці та помістіть їх у місцях свого дому, в яких бувають миші. Вам доведеться замінювати старі бавовняні кульки новими щотижня. І переконайтеся, що бавовняні кульки недоступні для ваших домашніх тварин
Гвоздика або ефірне масло гвоздики
Миші сильно не люблять запах гвоздики теж. Якщо ви обираєте ефірне масло гвоздики, використовуйте його так само, як ви використовуєте те, що описано вище. Крім того, ви можете використовувати цілу гвоздику – обмотати її шматками старої бавовняної футболки і помістити їх навколо будинку.
Лавровий лист
Ще один природний відштовхувач для мишей з приємним запахом! Покладіть лаврові листи в улюблені місця миші. Замініть листя кожні два-три дні.
Алюмінієва фольга
Обгорніть стільниці та інші поверхні, де миші можуть лазити алюмінієвою фольгою. Ви також можете обмотати фольгою тріщини та отвори, щоб миші не могли потрапити всередину вашого будинку.
Спрей проти мишей
Цей спрей робиться з дуже гострих перців, тому краще використати рукавички, захисні окуляри та маску, щоб уникнути подразнень при цьому. Ось інструкція, як зробити спрей:
- скип'ятіть 1 літр води;
- покладіть півсклянки нарізаного гострого перцю;
- покладіть цю суміш перцю в 2-літрове відро і залийте кип'яченою водою;
- накрийте відро та дайте суміші настоятись протягом 24 годин;
- використовуйте марлю для фільтрації цієї суміші;
- налийте суміш в пляшку і розпиліть спрей в точках та у місцях, де ви знаходили мишей;
- не використовуйте суміш на килимових покриттях, спрей може обезбарвити їх.
Листи сушарки
Розмістіть сушарки в уражених місцях Змініть їх, як тільки запах зникне.
Шарики від молі
Шарики від молі еффективні проти мишей, але вони токсичні. Використовуйте їх із застереженням, якщо у вас є діти або домашні тварини, і переконайтеся, що вони недоступні для них
Заведіть кота
Ви, напевно, знаєте, що саме так почали жити коти з людьми: вони прийшли ловити мишей там, де зберігалося зерно. Тож нехай вони виконують роботу, яку вони виконували протягом тисячоліть, – прийдіть до свого місцевого притулку та візьміть додому нового пухнастого друга і маленького мисливця.
Джерело: ukr.media