5 плодових дерев для міні-саду у квартирі

Звичайно, купити фрукти в супермаркеті не складно, але як цікаво спостерігати за ростом, цвітінням і формуванням плодів у себе вдома, інформує Ukr.Media.

До того ж це, виявляється, зовсім нескладно. Слідуючи простим рекомендаціям, можна виростити сад навіть у квартирі.

Гранат

Гранат є одним з найкрасивіших фруктових дерев, яке легко можна виростити у квартирі. Це можливо завдяки його неглибокої кореневій системі. Гранат можна розмножувати живцями або насінням, але краще купити 2-3-річну рослину: так не доведеться довго чекати плодів.

Виберіть сонячне місце, адже чим більше сонця отримає рослина, тим краще буде плодоносити.

У період вегетації у граната велика потреба у воді, тому його слід поливати регулярно і рясно, але не допускати застою вологи. Взимку полив слід зменшити.

Підживлення проводять навесні і влітку кожні два-три тижні рідким добривом, бажано спеціальним для фруктових дерев.

Як правило, плоди дозрівають через три-шість місяців після появи квіток.

Авокадо

Авокадо в природі — високе дерево, але є карликові сорти, які легко виростити у власному будинку з кісточки, але плодоносити зможе тільки здорова щеплена рослина. Але з рослини, вирощеної з кісточки, може вийти гарне дерево. До стадії його плодоношення може пройти 10 років, до того ж фрукти не будуть такими смачними, як з дерева.

Якщо хочете отримати плоди, купіть карликове дерево, яке було щеплене.

Використовуйте опору, щоб стебло рослини формувалося міцним і прямим. Крім того, пересаджуйте дерево, коли воно переросте горщик. Обрізайте відростки внизу стовбура. Удобрюйте щомісяця рідким добривом і повертайте рослину до світла, для того щоб регулювати ріст.

Мандаринове дерево

Мандарини можна легко виростити з кісточок, які потрібно спершу промити і просушити. Використовуйте ґрунтосуміш, що містить компост, торф'яний мох або перліт.

Заповніть горщик або контейнер сумішшю і переконайтеся, що ємність має дренаж. Злегка полийте перед посадкою і дайте висохнути на сонці, поки ґрунт не стане просто вологим. Посадіть 2-3 кісточки в середину горщика і присипте.

Накрийте горщик поліетиленовим пакетом, щоб стимулювати проростання насіння. Цей спосіб збереже тепло і вологість. Поливайте по мірі необхідності, щоб ґрунт завжди була злегка вологим. Як тільки сходи з'являться, зніміть плівку. Після проростання 2-3 справжніх листочків, їх пересаджують у великі горщики, близько 4-6 сантиметрів в діаметрі.

Мандаринам щомісяця рекомендується рідке, кислотне добриво.

Як тільки деревце виросте досить великим, пересадіть його в горщик побільше і поставте кілька кілків навколо, щоб стимулювати ріст вгору, а не в сторони.

Шовковиця

Відмінна ідея — вирощування шовковиці в приміщенні, оскільки вона швидко росте, рясно плодоносить (іноді три рази на сезон) і не вимагає складного догляду. Якщо шовковичне деревце регулярно підрізати, то його легко тримати на підвіконні або столі. Якщо посадити саджанець, куплений в розпліднику, можна отримати урожай в той же рік.

Переконайтеся, що рослина отримує принаймні 6 годин світла щодня. Шовковиця майже не потребує добрива, але підживлення стимулює здоровий ріст. Підгодовувати рослину потрібно тільки в період цвітіння і формування плодів.

Чим більше контейнер, в якому буде рости дерево, тим здоровішим і міцнішим воно буде, а відповідно і ягід будуть більшими.

Шовковичні дерева легко пристосовуються і будуть рости в будь-якому родючому ґрунті, тільки забезпечте регулярний рясний полив і дренаж.

Інжир

Інжир відомий тим, що його легко вирощувати в приміщенні. Йому потрібно один або два роки, щоб почати плодоносити. Існує багато сортів, і більшість інжирів прості у вирощуванні та догляді, але найбільш поширеним кімнатним інжиром є Негро Ларго.

Помістіть саджанець інжиру в ємність, що має дренажні отвори, оскільки поливати його треба рясно, поки вода не протече. Полив робіть не менше одного разу на тиждень.

Розмір дерева легко контролюється обрізанням і величиною горщика. Якщо не можете або не хочете мати велику рослину посадіть його в невеликий контейнер.

Рекомендується підгодовувати один раз в місяць навесні і влітку, а також один раз на два місяці восени і взимку. Якщо ви помітили липку речовину на листі і гілках, ймовірно, заражене дерево комахами. Поширеними шкідниками для інжиру є павутинні кліщі і борошнисті клопи. Візьміть ватний диск, замочіть в спирті, а потім протріть гілки рослини.

Інжир любить сонячне світло і тепло, тримайте подалі від протягів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *