США надіслали країнам Європейського союзу прохання підготувати пропозиції гарантій безпеки для України. У відповідній анкеті шість запитань, пише Reuters.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Дякуємо за підписку Підписатися
Деталі
- Одне з них звучить так: «Які, якщо такі є, вимоги до підтримки з боку США ваш уряд вважатиме необхідними для своєї участі в цих безпекових угодах? Зокрема, які короткострокові та довгострокові ресурси ви вважаєте необхідними від США?».
- У документі ставиться запитання, які європейські або треті країни могли б брати участь у гарантіях безпеки для України, і чи будуть вони готові спрямувати війська на Україну в рамках мирного врегулювання.
- «Якби військові сили третіх країн були розгорнуті в Україні в рамках мирного врегулювання, якою, на вашу думку, має бути необхідна чисельність таких сил на чолі з європейськими країнами? Як і де ці сили були б розгорнуті, і на який термін?», – йдеться в документі.
- У ЄС запитують, до яких дій США, союзники і партнери повинні бути готові, якщо Росія нападе на ці сили. «Які додаткові можливості, обладнання та варіанти технічної підтримки ваш уряд готовий надати Україні, щоб поліпшити її переговорну позицію і посилити тиск на Росію?», – звучить питання в анкеті.
- Ще США запитують, що уряди були б готові зробити для посилення санкцій проти Росії, включно з більш суворим дотриманням вже існуючих.
Популярне Категорія Компанії Дата 14 лютого Пігулка від Зеленського. Президент наказав знизити ціни на ліки на 30%. Історія, причини, лобісти, жертви та наслідки цього рішення. Розбір Forbes Ukraine
Контекст
15 лютого президент Володимир Зеленський в інтервʼю NBC News заявив, що Україні «дуже важко» вижити без військової підтримки США як зараз, коли вона намагається відбити вторгнення Росії, так і в майбутньому після закінчення війни.
Зеленський, зокрема, закликав Європу створити обʼєднані збройні сили. Він наголосив на необхідності збільшити витрати на оборону. Головне з його промови на Мюнхенській безпековій конференції – тут.
Європейські країни не будуть обʼєднувати свої національні армії в єдину структуру для протидії загрозам з боку РФ, заявив голова МЗС Польщі Сікорський, коментуючи пропозицію Зеленського. «Слід бути обережними з цим терміном, оскільки люди розуміють під ним різні речі. Якщо йдеться про обʼєднання національних армій, то цього не відбудеться. Але я підтримую розвиток оборонних можливостей ЄС», – сказав Сікорський, якого цитує Reuters.