Зонд InSight сів у місце з рихлим грунтом

Посадочна платформа місії InSight здійснила посадку на поверхню Марса в місці з рихлим грунтом, що полегшить заплановане в рамках місії буріння 5-метрової свердловини. До такого висновку прийшла команда інженерів і вчених, які проаналізували знімки, надіслані апаратом на Землю, повідомляється в прес-релізі на сайті місії, інформує UkrMedia.

Старт місії InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport) відбувся 5 травня 2018 року. Її основним завданням є дослідження внутрішньої будови Марса і геологічних процесів, що відбуваютьсяув його надрах. Посадка на поверхню Червоної планети сталася в розрахунковому місці 26 листопада 2018 року в 19:53 за Всесвітнім координованим часом (UTC), в область розміром 130 на 27 кілометрів на нагір'ї Елізіум. Наукове навантаження апарата складається з декількох приладів, двох камер, датчика погоди і кутового відбивача.

Цікаво, що два основних інструменти місії будуть працювати на ґрунті поряд з посадочною платформою, куди їх помістить 2,4-метрова роботизована рука IDA (Instrument Deployment Arm). Один з них – це сейсмометр SEIS, який буде вимірювати тектонічну активність планети, а також реєструвати падіння метеоритів. Другий інструмент – електромеханічний бур HP3, здатний створити в марсіанському грунті свердловину глибиною п'ять метрів. У неї буде поміщена стрічка, на кожних десяти сантиметрах якої розташовані температурні датчики для вимірювання теплових потоків в марсіанському грунті та непрямої оцінки складу ґрунту.

Після приземлення станція успішно розгорнула свої сонячні панелі і передала на Землю знімки, завдяки яким вдалося оцінити властивості грунту в місці висадки. Виявилося, що посадкова платформа сіла в невеликий, засипаний піском та пилом ударний кратер, і трохи нахилена вбік (близько 4 градусів, максимально допустимий нахил платформи становить 15 градусів), а поблизу немає великих скель, що полегшує задачу буріння свердловини. Інженери місії вже почали приводити в дію 2,4-метрову роботизовану руку IDA (Instrument Deployment Arm), щоб команда місії могла вибрати місця на поверхні Червоної планети для розміщення двох основних наукових інструментів місії – сейсмометра SEIS і електромеханічного бура HP3. На підготовку інструментів до роботи та відправку перших даних від них піде два-три місяці.

Крім фотографій з поверхні Марса команда місії поділилася кількома знімками, зробленими одним з двох супутників-кубсатів Mars Cube One, які вели передачу сигналу від посадкової платформи на наземні станції під час прольоту повз планети, тим самим успішно виконавши своє завдання. Знімки Червоної планети були отримані 26 листопада 2018 року кольоровою камерою з об'єктивом «Риб'яче око», встановленою на кубсаті MarCO-B, коли супутники вже віддалялися від Марса. Відстань до планети на момент зйомки становила від 17500 до 18200 кілометрів. Крім самого Марса на фотографіях можна помітити деталі антени з високим коефіцієнтом посилення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *