Зі 100 бізнесменів тільки 4 стають багатіями і зберігають свої гроші і ось чому

Ми всі добре знаємо, що таких понять, як абсолютна істина і абсолютна надійність, не існує, тому кожен безладно метається, влаштовуючи як може, свої справи, перш ніж знаходить шлях, який йому підходить, інформує Ukr.Media.

Можна ризикнути і запропонувати кілька правил для людей, які заробили свої гроші і не хочуть їх втратити. Дослідження показали, що зі 100 бізнесменів тільки 4 стають багатіями і зберігають свої гроші. Більшість заробляють гроші і втрачають їх з різних причин.

Ось 10 правил поводження з грошима Герберта Кессона — видомого журналіста, який писав про бізнес та часто спілкувався з бізнесменами

Правило 1. Купуйте тільки те, що знаєте

Майже кожен бізнесмен, коли починає вкладати гроші, купує всякий мотлох, наприклад, набуває частку в справі, в якій нічого не розуміє.

Кожен вкладник-дилетант в більшій чи меншій мірі, є мисливцем за міражами і вкладає свої перші гроші в непотрібні папери, випущені або мрійниками, або шахраями, а їх рекламні оголошення представляють повну чудес надбудову, яку гра уяви зводить над базисом реальної дійсності. Всім відомо, що друкарня надрукує все, що завгодно, не ставлячи питань.

Отже, купуйте тільки те, що знаєте.

Купуйте частку в тому бізнесі, який поруч. Вкладайте гроші в своєму власному місті. Не звертай уваги на численні філії Тмутараканьских областей.

Далекі поля завжди здаються зеленішими. Але ви удвічі дурніші, ніж вони зеленіші, якщо вкладаєте в них пристойну суму власних грошей.

Справа, яку ви знаєте, — це якраз те, на чому вас найменше можна надути.

Гроші кожної людини знаходяться в небезпеці, і завжди важче зберегти їх, ніж заробити їх.

Правило 2. Ніколи не вкладайте гроші під тиском

Кожна людина, у якої є хоч які-небудь гроші, повинна дотримуватися принципу:

Завжди, коли у вас запитують про гроші, відкладіть свою відповідь на завтра — це правило убереже вас від багатьох втрат. Завдяки зусиллям різних шахраїв, негідників, а також уряду, в сучасному світі сильно розвинене мистецтво позбавляти людей грошей, причому без застосування фізичної сили.

Вони винаходять дивовижні проєкти, вони кричать: "Мільйони, мільйони! Швидше, підходьте і отримуйте гроші."Така суєта завжди збирала і буде збирати натовп. І люди, цілком розсудливі в інших справах, підходять і віддають зазивалам свої гроші. Кілька місяців по тому пройдисвіти виявляються при грошах, а люди — при планах. Прикладів цьому в нашій сучасній дійсності маса.

Тому в світі фінансів необхідно володіти мистецтвом самозахисту, ніколи не можна поступатися натиску. Треба холоднокровно запитати себе: "а що і як отримаю я?»

Своя вигода — це основоположна цінність, це один зі стовпів, що підтримує будівлю цивілізації, це не та річ, якої треба соромитися.

Відомо, що чим більше дурнів, тим більше злодіїв, а тому, якщо людина стала власником, вона повинна мати ясну, тверезу голову.

Ви не повинні віддавати гроші, коли не можете протистояти натиску або коли вас пригнічують. Завжди, коли підштовхують до швидкості і терміновості у фінансових справах, будьте підозрілими, поки самі не встановите причину, чому треба діяти швидко.

У всіх випадках, коли йдеться про вкладання ваших грошей і вам кажуть: "зараз або ніколи", відповідайте: "ніколи." Відкладаючи справу на завтра, ви дійсно один раз можете упустити золоту можливість, але у всіх інших випадках збережете свої гроші. Будьте якомога спритніше, коли самі робите свої справи, граєте свою гру, але коли йдеться про те, щоб розлучитися зі своїми грошима, будьте повільними.

Правило 3. У світі фінансів спекулюють всі

Ризикує кожен, у кожного є свої задуми, від яких він або виграє, або програє.

Будь-який чесний і оптимістичний ініціатор бізнесу може в будь-який момент опинитися у в'язниці, і дивуватися, як він туди потрапив. Безпека і ризик так перемішані, що неможливо відокремити одне від іншого. Всі ініціатори бізнесу повинні ризикувати, вони повинні будувати здогади на майбутнє.

Не існує абсолютного правила, за допомогою якого вони могли б діяти безпечно, але все-таки одна рекомендація говорить:

Спекулюй на власності, а не на планах

Власність — це те, що існує реально, а план — це ідея, це ще не народжене дитя.

Більшість людей надають перевагу планам власності. План розбурхує уяву, план — це надія, оптимізм, бажання, він не має відношення до реальності, труднощі, збитків.

Але суть полягає в тому, що вкладення в плани — це для тих, хто може дозволити собі цю розкіш. Це не для людей з обмеженими можливостями і небагатим досвідом. Імовірність провалу тут занадто велика. Навіть заможні люди повинні на плани виділяти незначну частину свого капіталу (не більше 20% своїх грошей).

Кожне комерційне підприємство складається з плану і власності. Небезпека виникає, коли плану стає більше, ніж власності.

Принципова відмінність власності від плану полягає в тому, що власність зберігає свою вартість, хто б нею не володів, а цінність плану цілком залежить від чесності і ділових якостей здійснюючих його людей.

Чим розумніша людина, тим більше вона може покладатися на плани. Чим тугіше вона розуміє, тим більше вона повинна мати справу з власністю.

Правило 4

До тих пір, поки ви не станете настільки багатим, що зможете дозволяти собі втрачати гроші і не шкодувати про це, не купуйте жодної речі, лише тому, що вона вам подобається. Чим унікальне і незвичніше власність, тим менше шансів знайти покупця. Чим звичніше річ, тим більше натовп покупців. Звичайні люди хочуть звичайних речей, а їх у світі 9/10. Потрібно прагнути, щоб з фінансової точки зору ваші товари були якомога більше схожі на гроші, тоді вони потрібні кожному.

Правило 5

Багато покупців купують і будуть купувати саме тоді, коли ціни найвищі. Вони купують, тому що всі навколо купують. А інші люди могли продавати, але вперто цього не робили.

У бізнесі головне — прибуток, а не сам процес. Це означає, що якщо торговець може отримати більший прибуток від продажу свого магазину, ніж від продажу своїх товарів, він повинен продати магазин. Але тоді йому потрібно буде вирішувати, що робити далі. Ось вона — причина, по якій не продають і не отримують прибутку.

Люди повинні думати, але 9 осіб з 10 вважають за краще плисти за течією замість того, щоб думати і багатіти. Гроші можна робити, виконуючи щось нестандартне, а не традиційним способом.

Наприклад, ви купили для себе корову за 2000 гривень і по дорозі додому зустріли приятеля, який запропонував купити у вас цю корову за 5000 гривень. Сміливо продавайте і можете бути задоволені, що день пройшов не даремно.

Занадто часто людей долає підозрілість, коли їм пропонують за їх товар високу ціну. "Якщо це так високо оцінюється, то це стане в нагоді мені самому", — думають вони. Але це невірно, суть в тому, щоб використовувати кожну сприятливу можливість для отримання швидкого, вірного прибутку. Потрібно брати до уваги фактор часу. Краще робити 100 грошових одиниць в місяць, ніж 200 в рік.

Життя коротке. Майбутнє завжди невизначене. Тому не втрачайте жодної з можливостей, які дає сьогодення.

Правило 6

Майже всі купують і продають, дивлячись на натовп. І це є однією з головних причин втрат. Ми робимо те, що роблять інші, тому що так простіше і зручніше, ми не хочемо уславитися диваками.

Ми пливемо за течією, ми дозволяємо сусідам, співгромадянам, пресі помикати нами, особливо пресі. Знають вони чи ні те, про що вони говорять, але вони повинні кожен день якось висловлюватися. Ця невпинна балаканина впливає на натовп.

Більшість людей не думають, вони тільки читають, і тому пресі легко маніпулювати ними. Ніколи не купуйте, коли покупців більше, ніж продавців, напевно переплатиш.

Ніколи не продавай, коли продавців більше, ніж покупців, інакше заробиш копійки.

"Купуй собі солом'яний капелюх взимку". Купуй, коли мода на те, щоб продавати, і продавай, коли мода на покупки. Завжди існують буми і депресії. Натовп же ніколи не дивиться вперед, він думає про сьогоднішній день.

Правило 7. Рух капіталу має значно більше значення, ніж його величина

Одна з причин, чому фірми можуть отримувати невисокий прибуток, полягає в тому, що великі гроші у них нерухомі. Норма прибутку більше залежить від швидкості продажів, ніж від висоти цін. Вигідніше робити 5 % на місяць, ніж 50 % за рік.

Багато бізнесменів кажуть, що їм потрібно більше капіталу, але вони, зазвичай, неправі. Те, що їм потрібно, — це прискорити використання капіталу, який вони мають.

Правилом кожного процвітаючого торговця має бути:

Купив — продай, купив сьогодні — продай завтра. Не купуй і не будуй зайвого. Завжди май більше покупців, ніж товарів, більше бізнесу, ніж офісів. Краще відмовити покупцеві, ніж затоваритися. Постійно тримайте гроші в обороті.

Правило 8. Візьміть на себе сміливість зробити позику

Багато бізнесменів відчувають жах перед боргами. Вони займаються бізнесом, використовуючи тільки те, що мають самі. Вони перестраховуються.

Вони виходять в океан комерції на маленькому кораблі і намагаються триматися ближче до берега, тому налітають на скелі, і на цьому все закінчується. Пізніше вони дізнаються, що у відкритому морі набагато безпечніше. Найприбутковіше в бізнесі — це розумний ризик, але для цього треба володіти достатньою сміливістю, повинен бути спортивний інтерес.

Ризикуючи, ви повинні отримувати задоволення. Людині, яка взявши в борг, не спить ночами, краще не намагатися стати фінансистом. Їй слід залишатися службовцем, спокійно працювати на твердому окладі.

Гроші і мізки — ось що робить гроші в бізнесі. Тому, якщо людина впевнена, що у неї є мізки, її наступний крок повинен бути спрямований на те, щоб дістати гроші.

Правило 9

Розвиток полягає в тому. щоб нарощувати розміри і результативність бізнесу, коли є замовлення на майбутнє. Блеф полягає в тому, щоб збільшувати престиж і справляти враження. Забагато людей, які збагачують себе і доводять до злиднів свій бізнес. Кожен великий бізнесмен, починаючи своє діло, думав спочатку про нього, а потім про себе.

Головне скрізь і завжди в бізнесі не те, яке він справляє враження, а те, який він виробляє прибуток.

Нові приміщення — ось на чому прогорають багато фірм. Безсумнівно, бізнес треба робити, маючи хороший дах над головою, але істина в тому, що будівля має набагато менше значення. ніж те, яке ми йому надаємо. Звичайно, вона може бути необхідно для розширення. Але потрібно бути впевненим, що це дійсно так, а не для того, щоб пустити пил в очі.

Існує також така річ, як викидання грошей на вишуканий офіс і складний управлінський штат. Це все надбудова, це збільшує витрати, а не прибуток.

Правило 10

Як тільки стає відомо, що у вас є гроші, ви починаєте стикатися з низкою труднощів. Тут же з'являються паразити. Це — родичі, друзі, незнайомці, жінки. Всіх їх об'єднує одне — заволодіти вашими грошима.

У цьому світі йде постійна війна між творцями і жебраками. Щасливий бізнесмен, який одружився на жінці, яка є, як і він, по натурі творцем. Він може бути впевнений, що його успіхи не будуть знецінені. Ну, а якщо він одружився з жебрачкою, то незважаючи на розум і енергію свою, зрештою він буде зламаний. Зберегти гроші не менш важко, ніж їх "добути".

Дати в борг — це і не подарувати, і не вкласти. Це не приносить ні подяки, ні шансів отримати прибуток, до того ж дуже часто можна назад нічого не отримати. Вимагати гроші назад, вдаючись до силових структур (типу рекету), не рекомендується, тому що гроші можна отримати, але разом із цим ви засвітитеся серед цих самих силових структур, на вас відразу заведуть досьє.

Забороняється давати в борг гроші особам, які скористалися послугами силових структур, а також два рази «погорілим», навіть на різних справах протягом року, тому що людина не відчуває кон'юктури, метається, некомпетентна.

Можна позичити для початку своєї справи. Актом дачі в борг вважається навіть фізична присутність при укладанні угоди особою, яка починає свою справу. За негласною угодою присутність процвітаючої особи при угоді початківця вважається фінансовою гарантією за початківця. Фінансова відповідальність за новачка лежить на процвітаючому бізнесмені.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *