Звичку приховувати покупки від партнера фахівці також називають таємним шопінгом. Подарунки та пересічні придбання не беруться до уваги — йдеться про навмисне приховування великих або повторюваних покупок, які друга половинка, найімовірніше, не схвалить. Якщо ви коли-небудь купували товари таємно і приховували факт купівлі або брехали про вартість, то ви робили покупки "потайки", і це трапляється частіше, ніж люди можуть припустити, розповіли психологи, інформує Ukr.Media.
Приховування зазвичай відбувається, щоб уникнути осуду або конфлікту, але у випадку із залежністю від шопінгу причиною також можуть бути почуття сорому та заперечення проблеми. Більшість форм нечесності або обману у стосунках є шкідливими, і таємні покупки можуть свідчити про наявність проблем із комунікацією, довірою або фінансовою відповідальністю, пояснили фахівці.
Якщо ви помітили за собою звичку приховувати покупки, психологи радять обговорити прийнятний рівень спонтанних витрат у рамках загального бюджету. Головне, щоб випадкові покупки не заважали збільшувати обсяг заощаджень і не перешкоджали таким фінансовим цілям, як погашення боргів.
Джерело: ukr.media