Приваблива пропозиція може надійти абсолютно несподівано. Змінити роботу здається непоганою ідеєю, але і тут, на цьому місці, не так уже й погано. Як зробити правильний вибір?
Кожен раз, коли в житті доводиться щось міняти, ми стикаємося з невизначеністю і сумнівами. І робота, звичайно, не виняток: чи потрібно йти зі звичного місця зі стабільною зарплатою заради іншої, можливо, більш перспективної пропозиції? Нова хороша робота — це завжди заманливо, проте рішення все змінити майже неможливо прийняти легко. Більше того, звільнення зі старого місця може виявитися величезним стресом. Та й своїх плюсів на старій роботі достатньо. Як же вирішити подібну дилему?
Чому варто ризикнути
Почнемо з того, що, якщо людину на її робочому місці влаштовує абсолютно все, вона не думає про те, щоб щось змінити. Звичайно, час від часу її можуть навідувати сумніви, проте вона не мучиться питаннями — йти чи ні? Якщо нова пропозиція ніяк не виходить з голови, значить, є привід серйозно задуматися, інформує Ukr.Media.
Дуже часто люди хочуть, але не наважуються щось змінити. Вихід із зони комфорту — це завжди напруга і ризик. Але якщо людина зовсім не буде ризикувати, вона не отримає нового досвіду, а отже, перестане розвиватися і йти вперед. Постійне перебування в зоні комфорту може призвести до емоційного вигорання і помітного зниження якості життя.
Кожен раз, коли життя кидає нам виклик, і ми приймаємо його, цей факт закріплюється в нашій свідомості як якесь досягнення. Ми стаємо більш впевненими в собі, сильнішими морально. І коли такі досягнення накопичуються, вихід із зони комфорту вже не представляється нам надмірно складною проблемою — ми вже не відчуваємо того величезного напруження і не мучимося сумнівами, коли стикаємося з новим, незвіданим раніше завданням.
І навпаки: коли ми погоджуємося на менше, аби залишитися у звичних обставинах, у нашій свідомості накопичується не сила, а страх. Наше мислення починає розцінювати навіть найменшу зміну звичних умов як загрозу і забороняє нам рухатися вперед усіма можливими способами. Так, людина може виправдовувати своє небажання щось змінити різними хворобами, невідповідним часом, поганим моральним станом. Тому, можливо, не варто забороняти собі ризикувати — чим частіше людина буде дозволяти новим і цікавим подіям входити у своє життя, тим більше життєвих сил і впевненості вона отримає в результаті. А це, своєю чергою, дозволить їй частіше досягати значущих результатів і домагатися поставлених цілей.
Тепле болото
Якщо людина сумнівається, чи хоче вона залишитися на звичному робочому місці, значить, її потенціал у наявних умовах не розкривається повністю. Тільки розкритий і реалізований потенціал дозволяє вийти на більш якісний рівень життя і стати дійсно успішною особистістю.
Задоволення і радість від роботи приходять лише тоді, коли людина може показати справжню себе, заявити про свої здібності, скористатися унікальними особливостями своєї особистості. Найчастіше людям не надається такої можливості: суспільство, перш за все, шукає вигоду для себе, воно не розкриває людини, а намагається зробити її зручною. У більшості випадків люди на роботі — це просто гвинтики, які чітко виконують певні функції. Але оскільки ця робота гарантує стабільність, людина проводить на ній десятки років, забуваючи про те, що вже давно не відчуває справжнього задоволення і радості, що не має можливості показати справжню себе, заявити про власні унікальні здібності. А чим менше людина проявляє себе, чим рідше вона намагається виділитися із загальної маси, тим зручнішою вона стає для суспільства.
Навколишні легко можуть маніпулювати такою людиною. Вони вважають, що їй можна менше платити, до неї можна гірше ставитися, і все це поступово стає нормою. І в підсумку тому, хто міг би домогтися великих успіхів і реалізувати свій потенціал, починає здаватися, що змінити щось у своєму житті просто неможливо.
Розуміння цього може стати першим кроком до того, що піти на ризик. У будь-якому випадку ризик — це рух уперед: або людина відразу змінить життя на краще, або вона отримає неоціненний досвід, який послужить для неї розвитком, а значить — дасть сили на те, щоб відправитися назустріч позитивним змінам.
Зробити правильний вибір
Звичайно, бездумно ризикувати і сліпо сподіватися тільки на удачу, не враховуючи тих обставин, які можуть перешкодити сприятливому розвитку подій, не варто. Що слід враховувати при розгляді пропозиції про зміну місця роботи?
Враховуйте професійні інтереси
Необхідно задуматися про те, що найбільше захоплює і стимулює ваш розум, які завдання і обов'язки допомагають вам розкрити себе повною мірою. Чи відповідає це тому, чим ви будете займатися на новій роботі?
Орієнтуйтеся на особисті обставини
Продумайте, що ви будете робити, якщо справи раптом підуть не за планом, складіть план на цей випадок — це допоможе вам трохи знизити рівень тривоги, і зробити правильні висновки.
Врахуйте помилки минулого
Подумайте: чи дійсно нове місце роботи буде краще попереднього, чи ви просто біжите від невирішених проблем? Можливо, перш за все, вам потрібно попрацювати над собою, а вже потім приймати будь-яке рішення.
Протестуйте свою ідею
Якщо розумієте, що заплуталися, що не можете чітко зважити всі "за" і "проти", зверніться до фахівця: психолога, наставника, коуча або кар'єрного консультанта. Якщо ви вирішили звернутися за порадою і допомогою до друзів або родичів, — не поспішайте цього робити. Згадайте притчу про крабів у відрі: кожен із крабів міг би вилізти з відра, якби родичі не хапали їх і не повертали їх назад. Ніхто не відміняв людську заздрість.
Вірте у краще
Використовуйте будь-яку критику на благо — нехай подібні слова змушують вас ще старанніше домагатися своїх цілей і ще сильніше вірити у власні сили. Пам'ятайте: все виходить у того, хто щиро вірить у свій успіх.
І звичайно, не забувайте про те, що відчувати занепокоєння або навіть страх у момент, коли ваше життя може змінитися, — це абсолютно природно. Прислухайтеся до себе і до своїх бажань, оцініть свої можливості, подумайте над тим, як ви будете діяти в разі небажаного розвитку подій.
Джерело: ukr.media