В Ізраїлі знайшли храм, в якому зберігалися «Ковчег Заповіту» і скрижалі з 10 заповідями

Ковчег Заповіту століттями шукали археологи. Світову популярність артефакт отримав після виходу фільму Стівена Спілберга "Raiders of the Lost Ark", інформує Ukr.Media.

Згідно З Біблією, в Ковчезі зберігалися скрижалі з Десятьма заповідями, які Мойсей отримав на горі Синай. Ковчег був зроблений ізраїльтянами в Синайській пустелі після виходу з Єгипту.

Існують суперечливі думки про те, з чого був зроблений Ковчег. У Книзі "Вихід" він описаний як розкішна скриня із золота та інших дорогоцінних матеріалів.

Ймовірно, він розміщувався в межах пересувного храму, відомого як скинія. Ковчег був прихований від сторонніх очей завісою, за якою знаходилися вівтар і курильниці.

Книга також згадує більш детальну інформацію про його ймовірну появу і розповідає про Бецалель, який був обраний Богом для будівництва Ковчега.

У Книзі "Повторення закону" Ковчег описаний як зроблений з дерева. У цій історії розповідається, що євреї втратили віру в Бога і почали поклонятися золотому тельцю. Розгніваний Мойсей розбив кам'яні скрижалі з Десятьма заповідями, після чого Бог наказав йому зробити нові таблички і помістити їх в дерев'яну коробку.

Згідно Старого Заповіту, Ковчег володів магічними здібностями. В одному з оповідань річка Йордан перестала текти, поки група священників, яка несла Ковчег, перетинала річку. Інші історії описують, як євреї брали його з собою в бої, де сили Ковчега допомагали їм перемагати ворогів.

Одного разу Ковчег був захоплений філістимлянами, після чого жителі цього племені були вражені хворобами. Вони були змушені повернути Ковчег євреям, щоб зупинити епідемію. Так Ковчег опинився в місті Бейт-Шемеш, і саме це місце, виявили археологи.

Знахідка була зроблена приблизно в 16 кілометрах на захід від Єрусалима. Майбутній храм розташовувався на околиці древнього поселення. У центрі цієї будівлі був виявлений великий плоский камінь. Саме він дав археологам підстави вважати, що в цьому храмі міг зберігатися знаменитий Ковчег.

Камінь має сліди обробки і має правильну чотирикутну форму. Археологи повідомили, що він ідентичний міфічному «великому каменю», описаному в першій книзі Самуїла.

Будова відноситься до XII століття до нашої ери. Він являє собою ідеальний квадрат зі сторонами 8,5 метра. На те, що це місце служило храмом, вказують його більш міцні стіни і те, що вхід розташовувався на стороні, де сходить сонце.

Всередині були виявлені два великих круглих камені з вирізаними в них жолобами. Ймовірно, що вони використовувалися для жертвоприношень — для вина та оливкової олії. Одразу знайдені фрагменти кісток тварин, кераміки і чаш, що вказують на проведення ритуалів.

Надалі це місце було розграбовано і перетворено в загін для тварин, на що вказують сліди гною. Дослідники припускають, що це було зроблено філістимлянами.

Згідно з Біблією, після Бейт-Шемешу Ковчег опинився у царя Давида в Єрусалимі. Його сліди в оповіданні зникають після вавилонського завоювання Єрусалиму у 587 році до нашої ери.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *