Прання — це дуже важливий і копіткий процес, який вимагає особливої уваги, якщо не хочеться, щоб річ сіла, і потім її не довелося розтягувати і відновлювати первісний вигляд. Сьогодні все менше людей перуть руками. Цю роботу виконує розумна машинка. При цьому вона робить все швидко і якісно. Проте потрібно дотримуватися принципів, щоб улюблені речі не втратили свій первісний вигляд, інформує Ukr.Media.
Як прати речі, щоб вони не сіли
Якщо не хочеться зіпсувати речі, важливо дотримуватися деяких принципів прання. Для цього весь процес слід розділити на кілька етапів.
Сортування одягу
Білий повинен бути тільки зі світлими речами в парі, чорний — з темними, кольоровий — відповідно. Якщо річ занадто брудна, то краще її взагалі прати окремо. Дуже важливо визначити, які тканини здатні сильно линяти.
Перевірка
Перед пранням важливо перевірити всі кишені, щоб в них не було грошей, гаманця, телефону, дрібниці, документів та іншого. Сорочки рекомендується випрямити, а штани вивернути навиворіт.
Закладка в барабан
Перше, що важливо запам'ятати: не можна переповнювати машинку. Річ у тім, що в цьому випадку одяг буде випрано погано. У гіршому випадку пралка може просто зламатися. При цьому бавовняним одягом можна заповнити весь барабан, вовняним — тільки на третину, а синтетикою — лише наполовину. Крім того, важливо дивитися на етикетки і дотримуватися рекомендацій виробника одягу.
Правильний вибір програми
Наступний етап — це правильний вибір програми пральної машини, температури та іншого. Все повинно бути з урахуванням рекомендацій на етикетках. Так, бавовняні та лляні речі можна прати при максимальній температурі 95 градусів за Цельсієм. Кольорові — до 60 градусів, шерсть і шовк — до 40, синтетику — не вище 50, а якщо точно не знаєте, тоді краще не більше 30.
Якщо на одяг, наприклад, махрові халати і чохли для подушки, додати трохи солі перед пранням, тоді речі будуть набагато м'якші.
Перед тим, як прати вироби, які сильно линяють, рекомендується потерти їх об білу тканину. Якщо з'явиться кольорова пляма — це тривожний дзвіночок. Краще прати такі речі окремо від інших, щоб потім не отримати неприємний сюрприз.
Після прання можуть сісти всі види тканин. Бавовна, льон і сатин погано піддаються відновленню. Річ у тім, що в них багато натуральної нитки, яка стягується при високих температурах. Найкраще піддається відновленню синтетика — її досить легко потім розтягувати. Якщо, наприклад, ви купили штани з синтетики на розмір більші, тоді можна їх просто випрати — розмір співпаде.
Як необхідно розтягувати шерсть, щоб річ не зіпсувалася
Якщо річ сильно сіла і стала малою, то це зовсім не привід її викидати. Є прості способи, які допоможуть повернути її в колишній стан. Однак тут важливо все правильно робити. Вовняний виріб, що сів після прання, цілком можна повернути в нормальний стан декількома способами.
Використання дитячого мила
Для відновлення розміру слід взяти дитяче мило або ж шампунь, намочити річ і гарненько розім'яти її руками. Далі одяг слід добре прополоскати, щоб видалити все мило або шампунь. Висушити, як зазвичай. Після цього краще не прати в машинці, інакше річ знову сяде.
Розчин оцту
Наповнити досить глибоку миску теплою водою, після чого додайте в неї оцет в розрахунку 1-2 столові ложки на 1 літр. Замість оцту можна використовувати борат натрію. Далі одяг необхідно замочити в отриманому розчині. Періодично руками розтягувати річ під рідиною. Через пів години дістати одяг, акуратно віджати його і загорнути в чистий рушник. Під час сушіння час від часу необхідно розтягувати виріб.
Як розтягнути светр з вовни за допомогою холодної води
Взяти светр, який слід розтягнути, змочити верхню частину за допомогою звичайного дозатора з холодною водою. Далі витягнути плечі светра, а потім зафіксувати книгою або іншим важким предметом. Залишити в такому стані в будь-якому місці, де прохолодно і не торкатися всю ніч. Вже на наступний день светр повернеться в шафу в колишньому вигляді. Так можна вчинити і з іншими частинами одягу.
Тепла рідина
Якщо виріб з вовни сів, тоді можна спробувати простий спосіб — прополоскати його у теплій воді, а потім відправити сушити на вішалку. Тканина буде розтягуватися під вагою води. При цьому важливо стежити за станом одягу, щоб він занадто сильно не розтягнувся і не зіпсувався. Для цього час від часу рекомендується віджимати зайву вологу.
Перекис водню
Наповнити глибокий таз чистою холодною рідиною. Додати пару ложок перекису водню. Відправити в розчин річ, що сіла, прополоскати її і залишити так на пару годин. Через зазначений проміжок часу необхідно дістати виріб з води і розкласти на махровому рушнику, залишивши сушитися. Час від часу слід підходити і акуратно розтягувати виріб.
Нашатирний спирт
Для цього способу буде потрібно близько п'яти літрів чистої води кімнатної температури і трьох столових ложок нашатирю. Сюди ж слід додати одну столову ложку скипидару і стільки ж одеколону. Добре перемішати і замочити в розчині шерсть на одну годину. Далі дістати виріб, прополоскати в холодній воді і висушити натуральним способом.
Джерело: ukr.media