Крім білого нальоту від жорсткої води, на аераторі крана часто утворюється чорна пліснява. Страшно подумати, що діється всередині, інформує Ukr.Media.
В ідеалі цей круглий аератор потрібно відкрутити розвідним ключем і поміняти на новий. Але за роки у багатьох він так прикипає, що ризик зламати кран набагато імовірніше, ніж відкрутити.
Що робитимемо ми?
Цей метод набагато простіше і ефективніше за стандартні, які запропонують сантехніки. Скажу більше, завдяки йому, з цим завданням впорається будь-яка тендітна жінка. Навіть чоловіка просити не доведеться, нехай лежить на дивані далі.
Все необхідне вже є вдома — столовий оцет, малярський скотч та целофановий пакет.
Виливаємо оцет у пакет та акуратно закріплюємо його на крані. Так, щоб ніс крану разом з аератором були повністю занурені в оцет.
Увага! Звичайний 9% оцет впорається із завданням на відмінно. Не варто замість нього використовувати оцтову кислоту 70%. Оскільки разом з нальотом, може розчинитися зовнішнє покриття крана.
Розмотуємо пакет через 2 години і виливаємо вміст, щоб швидше позбутися запаху оцту. Тепер треба прибрати наліт, який перетворився на м'яку жижу. Для цієї справи добре підійде стара зубна щітка.
Змиваємо все водою з душової лійки і дивимося на результат.
Аератор знову чистий, наче тільки з магазину. За внутрішню частину теж можна не перейматися, адже вона теж була під впливом оцту. Потрібно просто відкрити кран, і з потужним натиском води, від туди вилетить весь бруд, який збирався роками.
Джерело: ukr.media