Україна матиме ширший доступ до розвідки, технологій, супутників від європейських партнерів, а також ліцензії на виробництво ППО. Триває робота над отриманням дозволів на виготовлення певних видів артилерії. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час брифінгу в п’ятницю, пишуть «Інтерфакс-Україна» та «Укрінформ».
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Деталі
- Україна матиме ширший доступ до розвідки, технологій, супутників від європейських партнерів, а також ліцензії на виробництво ППО. Триває робота над отриманням дозволів на виготовлення певних видів артилерії.
- Контингент в Україні. У Києві відбудеться закрита зустріч представників генштабів країн, готових розмістити контингент в Україні, зокрема Франції та Великої Британії, для узгодження спільної позиції. Пізніше планується підсумкова зустріч щодо гарантій безпеки.
- Моніторинг припинення вогню. США консультуватимуться з Саудівською Аравією, Туреччиною та європейськими країнами щодо нагляду за режимом припинення вогню. Зеленський сумнівається в здатності Саудівської Аравії контролювати безпеку української енергетики, але вважає, що Туреччина може забезпечити безпеку в Чорному морі разом зі США, Великою Британією, Францією, Румунією, Болгарією та іншими країнами регіону. Перемир’я в Чорному морі, за його словами, має охоплювати портову інфраструктуру та міста.
- Переговори з Росією. Україна готова до діалогу з представниками РФ, які мають план завершення війни, але не з Путіним.
- Угода про копалини. США передали Україні проєкт угоди про корисні копалини, який порівнюють із попереднім варіантом.
- Ситуація на Курщині. Зеленський повідомив, що українські сили присутні в Курській області, стримуючи російські війська, щоб запобігти вторгненню в Сумську область. За його словами, вжито заходів для розосередження російських сил нижче Курської області, і українські військові роблять усе можливе для утримання позицій.
Популярне Категорія Гроші Дата 27 березня Раунд №2. Україна отримала пропозицію нової «угоди про надра» від США. Що змінилось та на яких пунктах наполягатиме українська сторона?
Контекст
27 березня в Парижі відбулася зустріч лідерів держав, присвячена підтримці України в протистоянні російській агресії та пошуку шляхів до справедливого й тривалого миру. У заході взяли участь представники 31 країни, зокрема президент України Володимир Зеленський, а також лідери Франції та Великої Британії – Емманюель Макрон і Кір Стармер, які провели короткі переговори перед початком.
Макрон і Стармер разом очолюють зустріч так званої «коаліції рішучих». Учасники обговорили питання сталої підтримки України, зміцнення її армії та оборонної промисловості.