Компанія «Укрзалізниця» планує побудувати десятки газових електростанцій загальною потужністю до 250 МВт у різних регіонах, повідомив голова правління УЗ Євген Лященко в коментарі Forbes. За наявності фінансування реалізацію проєкту можуть розпочати вже цього літа.
УЗ входить до п’ятірки найбільших розподільчих компаній країни за протяжністю мережі та обсягами перетоку.
Як Ajax Systems вдається зростати під час шторму та масштабувати свій бізнес на світовому рівні? Дізнайтесь на Форумі підприємців 27 червня! Купуйте квиток за посиланням
Ключові факти
- Генерація електроенергії загальною потужністю 250 МВт дозволить компанії частково покрити власні потреби в живленні об’єктів критичної інфраструктури та споживачів по всій Україні, які підключені до розподільчої мережі УЗ, пояснив Лященко. Загальні потреби «Укрзалізниці» в електроенергії сягають 300 МВт.
- Розпочати реалізацію проєкту «Укрзалізниця» може у найближчі три місяці, повідомив СЕО компанії. «Терміни виконання робіт залежать від фінансування та наявності необхідного обладнання», – додав він.
- Наразі компанія шукає джерела фінансування, зокрема веде переговори щодо залучення грантів і міжнародної фінансової допомоги. Також тривають переговори з постачальниками обладнання.
Контекст
«Укрзалізниця» входить до п’ятірки найбільших розподільчих компаній України за протяжністю електромережі та обсягами перетоку. УЗ є єдиним оператором на українському енергоринку, через мережу якого можливо здійснювати транзит електроенергії у разі пошкодження мереж НЕК «Укренерго».
Останні місяці Росія прицільно руйнує українську енергосистему. Внаслідок російської атаки 22 березня на Харківщині була знищена Зміївська ТЕС. У ніч на 11 квітня Росія знищила Трипільську ТЕС у місті Українка Київської області.
10 травня Кабмін виділив 7,2 млрд грн на відбудову української енергосистеми. Влада закликає українців до економії електроенергії, особливо у вечірній час.
31 травня Кабмін ухвалив рішення підвищити тариф на електроенергію для населення з 1 червня на 64%, до 4,32 грн/кВт·год. Міністр енергетики Герман Галущенко назвав підвищення тарифу «складним, але необхідним кроком», мета якого – втримати енергосистему. На неї чекає реконструкція, яка потребує «величезних сил і коштів».