Уряд виділив 2,7 млрд грн на комплексну відбудову чотирьох населених пунктів

Кабінет Міністрів виділив 2,7 млрд грн на експериментальний проєкт відновлення низки населених пунктів у прифронтових регіонах, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Йдеться про Ягідне на Чернігівщині, Посад-Покровське на Херсонщині, Циркуни на Харківщині, Тростянець на Сумщині.

Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!

Ключові факти

  • Очікується, що рішення про виділення коштів прискорить комплексну відбудову цих громад для якнайшвидшого повернення людей і розвитку локальної економіки.
  • Іншою постановою уряд залучив до реалізації експериментальних проєктів ОВА як замовників будівництва.
  • Також Кабмін оновив Стратегію державного регіонального розвитку на 2021–2027 роки. Вона враховуватиме виклики війни та рекомендації Європейського Союзу, а також ставить низку цілей: створити умови для повернення українців додому, відновити й розбудувати інфраструктуру, інтегрувати захисників до соціуму громад, підвищити інституційну та фінансову спроможність органів місцевого самоврядування і синхронізувати політики регіонального розвитку та інші галузеві політики.

Контекст

Минулого року Кабмін визначив шість населених пунктів, де в межах експериментального проєкту відновлення проходитиме комплексно і за новими принципами. Тоді було обрано для відновлення за принципом Build back better («Відбудувати краще, ніж було») населені пункти Бородянка і Мощун у Київській області, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області.

Передбачалося, що їх будуть відновлювати комплексно. Тобто відбудовуватимуть не окремі будівлі та споруди, а все – із системним підходом, новим плануванням і повною трансформацією цих населених пунктів.

Загальна вартість відбудови та відновлення в Україні на 31 грудня 2023 року становить $486 млрд протягом наступного десятиліття, свідчать результати оновленої «Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA3) від уряду України та Світового банку. Рік тому ці потреби оцінювалися у $411 млрд.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *