Поштовий оператор «Укрпошта» може стати першою державною компанією, яка виставить на приватизацію частину акцій, повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський в ефірі ютуб-проєкту Forbes Ukraine «Business Breakfast з Володимиром Федоріним». За його словами, для початку може йтися про продаж у приватні руки 20–25% акцій компанії.
29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням
Ключові факти
- «Мені б дуже хотілося, щоб після перемоги або й до ми стали однією з перших компаній, яка проведе успішну, круту приватизацію. Принаймні, пакету акцій. Ми до цього готові», – зазначив СЕО держкомпанії.
- За його словами, оскільки «Укрпошта» вже є акціонерним товариством, держава може продати 100% акцій у будь-який час.
- Для початку може йтися про приватизацію 20–25% акцій компанії, уточнив гендиректор «Укрпошти». Потенційними партнерами для їх придбання можуть стати три типи інвесторів, вважає Смілянський.
- Ними можуть бути міжнародні фінансові організації, наприклад Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародна фінансова корпорація (IFC). «Вони можуть зайти як стратегічний інвестор, показати приклад підтримки приватизації в Україні, а потім продати свій пакет акцій, можливо, на IPO», – пояснив Смілянський.
- Другий потенційний пул інвесторів в акції «Укрпошти», на думку Смілянського, це приватні фонди, зокрема венчурні, які бачать, що логістика – перспективний напрямок.
- Третій варіант – стратегічні партнери «Укрпошти» з інших країн, яким може бути цікаво зайти на наш ринок через придбання частки існуючого гравця. Це можуть бути компанії на кшталт DHL або Amazon, уточнив він.
«Укрпошта» готова до приватизації», – Смілянський
Контекст
У 2024 році «Укрпошта» має намір збільшити кількість відправлених посилок на 50%, також повідомив Смілянський в ефірі ютуб-проєкту Forbes Ukraine «Business Breakfast з Володимиром Федоріним». За його словами, цьогоріч компанія спрямує на цифровізацію 1,3 млрд грн.
Торік кількість відправлених посилок виросла на 40%, також на 40% зросла кількість грошових переказів.
«Укрпошта» закінчила 2023 рік із чистим доходом від реалізації товарів і послуг у сумі 11,9 млрд грн, що на 19% більше проти показника 2022-го. Після падіння у перший рік війни «Укрпошта» повернулася до зростання. Очікується, що у 2024-му дохід збільшиться до 14,1 млрд грн.
Для порівняння: у довоєнному 2021 році дохід «Укрпошти» становив 11,1 млрд грн, у 2022-му – знизився до 10 млрд грн.