У Венесуелі спалахнули протести після оголошення перемоги Ніколаса Мадуро на виборах президента

По всій Венесуелі спалахнули протести проти переобрання авторитарного президента Ніколаса Мадуро на третій термін, пише Financial Times. Виборчі органи заявили, що Мадуро набрав 51% голосів, продовживши чвертьстолітнє соціалістичне правління. Опозиція стверджує, що має докази своєї перемоги на виборах.

Близькі союзники Мадуро – Росія, Китай, Іран та Куба, вони вже привітали його перемогу. США розірвали дипломатичні відносини із Ніколасом Мадуро та закрили своє посольство ще у 2019-му, тому що звинувачували Мадуро у фальсифікації попередніх виборів.

Навчайтеся в лідерів, будьте в курсі тенденцій та мисліть масштабно з Forbes Digital. Даруємо знижку 700 грн на річну підписку за промокодом D700. Підписуйтеся за посиланням.

Ключові факти

  • Усього через кілька годин після того, як контрольований урядом виборчий орган CNE підтвердив перемогу Мадуро, лідер опозиції Марія Коріна Мачадо оголосила свого кандидата Едмундо Гонсалеса справжнім переможцем, який набрав 6,2 млн голосів проти 2,7 млн ​​у Мадуро, на підставі підрахунків, які були отримані опозицією із 73% виборчих дільниць.
  • CNE заявила, що Мадуро переміг з 51,2% голосів, порівняно з 44,2% Гонсалеса, при підрахунку 80% голосів. Дипломат Гонсалес випереджав Мадуро щонайменше на 20 пунктів у незалежних опитуваннях і мав явну перевагу в екзитполах та швидких підрахунках у неділю.

Getty Images

Кандидат Едмундо Гонсалес та лідер опозиції Марія Коріна Мачадо Фото Getty Images

  • У понеділок протестувальники пройшли маршем Каракасом до центру столиці та президентського палацу Мірафлорес. Багато хто ніс прапори Венесуели, а дехто був у масках і тримав у руках великі деревʼяні палиці. 
  • Поліція застосувала сльозогінний газ у деяких района.
  • У Санта-Капілʼє, за кілька кварталів від палацу, люди в цивільному стріляли з пістолетів бойовими патронами по демонстрантах, повідомляє агентство із посиланням на відео у соціальних мережах.

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Getty Images

  • У містах по всій країні заворушення виплеснулися на вулиці. У місті Коро на північному заході Венесуели мітингувальники скинули статую попередника та наставника Мадуро Уго Чавеса.
  • CNE проігнорував заклики опублікувати докладний підрахунок голосів, заявивши, що процес підрахунку результатів було порушено хакерами, і натомість організував церемонію проголошення його президентом до 2031 року.
  • Мадуро заявив, що у Венесуелі відбувається «спроба знову здійснити державний переворот фашистського та контрреволюційного характеру».

Контекст

Мадуро – 61-річний колишній водій автобуса та міністр закордонних справ – обійняв посаду після смерті президента Уго Чавеса у 2013 році, а його переобрання у 2018 році Сполучені Штати та інші країни не визнали і називають його диктатором.

Багато венесуельських виборців прийшли у відчай, дізнавшись про продовження терміну Мадуро на шість років. Під його керівництвом країна пережила економічний колапс, міграцію приблизно третини населення і різке погіршення дипломатичних відносин, що увінчалося санкціями, запровадженими Сполученими Штатами, Європейським союзом та іншими країнами, які паралізували нафтову промисловість, яка й без того перебувала у скрутному становищі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *