Відновлення української наукової інфраструктури оцінюється у $1,2 млрд – ЮНЕСКО

Від початку повномасштабної війни зруйнувало або пошкодило 1443 будівлі наукових установ України. Загальна вартість відновлення державної наукової інфраструктури оцінюється у $1,26 млрд. Про це свідчить «Аналіз руйнувань внаслідок війни у секторі науки України та їх наслідки» від ЮНЕСКО.

Ключові факти

  • Найбільшої шкоди зазнали будівлі університетів. Їх відновлення оцінюється у $980,5 млн.
  • У регіональному розрізі найбільших збитків зазнала наукова інфраструктура Харківської області: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого ($116,5 млн) та Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова ($104,1 млн).
  • Через російське вторгнення пошкоджено понад 750 одиниць наукового та технічного обладнання, 643 з яких не підлягають відновленню. Загальна вартість відновлення наукового обладнання оцінюється у $46 млн.
  • Згідно зі звітом, на січень 2024 року 12% українських науковців і викладачів вишів були змушені емігрувати або релокуватися всередині України.

Контекст

Росія з початку повномасштабного вторгнення пошкодила кожну сьому школу в Україні, заявив заступник міністра освіти та науки Євген Кудрявець на форумі «Україна. Рік 2024». За його словами, понад 3500 закладів освіти зазнали тих чи інших руйнувань, майже 400 повністю зруйновані. З посиланням на оцінку Світового банку Кудрявець повідомив, що Україні потрібно майже $14 млрд для відновлення освітньої інфраструктури.

За оцінкою експертів проєкту KSE «Росія заплатить», сума прямих збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, на січень сягнула $154,9 млрд. Зокрема, збитки освітньої інфраструктури KSE оцінює у $8,6 млрд.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *