Вищий антикорупційний суд не взяв народного депутата Віктора Бондаря під варту і обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в 100 млн грн, про це свідчить трансляція судового засідання 24 січня. Депутата слідство вважає одним з організаторів заволодіння понад 140 млн грн коштів «Укрзалізниці» при закупівлі кабельно-провідникової продукції.
Ключові факти
- Згідно з рішенням судді, застава у 100 млн грн може бути внесена самим Бондарем або ж іншими фізичними чи юридичними особами протягом пʼяти днів після оголошення рішення.
- На депутата покладені такі обовʼязки: не виїжджати без дозволу за межі Київської області, прибувати за викликом детектива, утриматись від спілкування з працівниками філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» і працівниками Мінінфраструктури, іншими підозрюваними в справі, а також здати закордонні паспорти.
- Водночас суддя не зобовʼязав Бондаря носити електронний браслет.
Популярне Категорія Інновації Дата Вчора «Київстар» купує Uklon. Forbes Ukraine дізнався деталі угоди й оцінив її масштаб
Фото: Віктор Бондар на судовому засіданні 24 січня
Контекст
17 січня народному депутату Бондарю повідомили про підозру, слідство вважає його одним з організаторів заволодіння понад 140 млн грн коштів «Укрзалізниці» при закупівлі кабельно-провідникової продукції.
За версією слідства, нардеп спільно з підприємцем розробив злочинну схему заволодіння коштами УЗ при постачанні продукції за завищеними цінами. Після цього підозрювані начебто вступили у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої входила посадова особа УЗ та інші особи, які здійснювали неформальний контроль за діяльністю компанії, зазначило слідство.
Так званий «бек-офіс», який організували члени другої організованої групи, дозволяв здійснювати неформальний контроль діяльності підприємства, а за умови сплати учасникам групи частини грошових коштів допомагав ухвалювати рішення, зокрема для перемоги підконтрольних підприємцю компаній у закупівлях УЗ.
Бондар є позафракційним депутатом. Раніше він очолював політичну партію «Відродження», а потім керував депутатською групою «За майбутнє».