Українське майно російського генерал-полковника Валерія Капашина було арештоване за матеріалами Служби безпеки, повідомляє спецслужба. Йдеться про понад 20 комерційних об’єктів, понад 3000 квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на Полтавщині.
У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням
Ключові факти
- Загальна вартість вилучених активів становить понад 1 млрд грн.
- Серед арештованого майна – будинок родини Капашина, готелі та ресторани преміум-класу, а також офісні й торговельно-розважальні центри загальною площею майже 30 000 квадратних метрів.
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
- Майно Капашина було оформлено на його доньку і зятя, які проживали в Україні, але напередодні вторгнення виїхали в РФ і отримали там громадянство.
- «Таким чином російський генерал використовував своїх родичів для легалізації коштів, які він одержував від корупційних схем у Москві», – повідомили в СБУ.
- За даними слідчих, близькі Капашина вкладали прибутки бізнесу у фінансування проєктів у РФ і тимчасово окупованому Донбасі.
- У подальшому частину цих грошей спрямовували до бюджету РФ у вигляді сплати податків і зборів.
- Під час обшуків в офісних та житлових приміщеннях, які належать родині генерала, виявили військову форму російського зразка, заборонену радянську символіку й пропагандистську літературу РФ, а також сувеніри та нагороди, вручені Капашину в Кремлі.
Контекст
Капашин є начальником федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при Міністерстві промисловості та торгівлі РФ.
Слідчі СБУ продовжують розслідування в межах кримінального провадження, розпочатого за декількома статтями: ч. 4 ст. 111-1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму).