АРМА розшукало у працівників МСЕК зброю, елітні автівки, мільйони гривень на рахунках, оформлені на афільованих осіб підприємства і будівельні компанії, сотні квартир і земельних ділянок, повідомляє пресслужба Нацагентства. АРМА займається виявленням та розшуком активів працівників лікарських установ, РТЦК та СП, ВЛК та МСЕК, які були залучені до корупційних схем.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Згідно з повідомленням, йдеться про факти підробки медичної документації для отримання інвалідності особами призовного віку, що надавало їм можливість уникнути призову на військову службу.
- Працівники АРМА вже розшукали перші активи п’ятьох фігурантів цих кримінальних проваджень та їхнього оточення:
- 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості (у тому числі житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси);
- 140 земельних ділянок (із цільовим призначенням, зокрема для житлового будівництва, для ведення сільськогосподарського виробництва, для садівництва);
- 30 автівок (серед яких автомобілі преміального класу, такі як Lexus, Tesla тощо);
- корпоративні права на загальну суму понад 20 млн грн (у тому числі в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії);
- мільйони гривень на рахунках у банках;
- зброю.
- Велика кількість із виявлених активів була набута фігурантами саме під час повномасштабної війни РФ проти України та оформлена на близьких їм осіб.
- «Це – тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном», – зазначила голова АРМА Олена Дума. Інформацію про виявлені активи передано до відповідних правоохоронних органів.
- Зазначається, що АРМА готове до управління виявленими активами і очікує на відповідні ухвали судів про передачу.
Контекст
Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання РНБО, на якому розглядалася ситуація з МСЕК і зловживаннями посадовими особами при отриманні особами призовного віку інвалідності. За результатами засідання президент видав указ, що передбачає ліквідацію МСЕК, і доручив премʼєр-міністру розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади. Після засідання РНБО генпрокурор Андрій Костін подав у відставку.
За матеріалами СБУ, у 2024 році про підозру повідомлено 64 посадовцям МСЕК, скасовано понад 4000 висновків про інвалідність, виданих на підставі фіктивних документів.