За півтора місяця виставку «Алла Горська. Боривітер» відвідало понад 51 000 людей. Про це директорка Українського Дому Ольга Вієру написала на своїй Facebook-сторінці.
Ключові факти
- У вихідні виставку відвідували від 2000 до 3000 людей, написала Вієру. Близько 10 000 гостей згідно з програмою лояльності відвідали експозицію безкоштовно.
- «Виставка потрапила у живий оголений нерв і зрезонувала надпотужно, – каже Вієру. – Ще на етапі задуму було очевидно, що проєкт викличе інтерес, але міру цього інтересу навіть ми, організатори проєкту, уявити собі не могли».
- Раніше рекордними були результати виставки картин Марії Примаченко: за 2,5 місяці на неї прийшли понад 50 000 осіб. Половина відвідала її безкоштовно та за пільговими квитками, казала Вієру.
- Вартість повного квитка на виставку Алли Горської – 100 грн, пільгового – 50 грн. Відповідно, дохід від продажу квитків може становити від 2 млн грн до 4 млн грн за підрахунками Forbes. Для порівняння, від продажу квитків на виставку картин Марії Примаченко вдалось отримати понад 2 млн грн, розповідала Вієру.
- Причиною популярності виставки Вієру вважає сарафанне радіо – відвідувачі закликали прийти на виставку своїх друзів. З її слів, підтримка проєкту та рівень заохочення інших до відвідування в соцмережах теж стали безпрецедентними.
Контекст
«Алла Горська. Боривітер» – перша ретроспективна виставка художниці, для якої зібрали понад 100 творів. Робота над нею тривала щонайменше пів року, розповідала кураторка виставки Олена Грозовська. Над проєктом працювали арт-фундація «Дукат» разом із Українським Домом.
Грозовська називає Горську іконою дисидентського руху – «неординарна, харизматична та яскрава особистість, художниця, що проявила себе у різних видах мистецтва». Горська створювала живопис, графіку, сценографічні рішення вистав. На сході України, у Донецьку та Маріуполі зокрема, її мозаїчні панно прикрашали будівлі.
Весь творчий доробок Горської-монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки, йдеться на сайті Українського Дому.