Найбільша криптобіржа Binance розглядає вихід з ринку Росії – WSJ

Найбільша у світі криптовалютна біржа Binance не виключає повного виходу з російського ринку, який перетворився на «головний біль», пише The Wall Street Journal з посиланням на неназваного представника компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Розглядаються всі варіанти, зокрема повний відхід (з російського ринку)», – сказав співрозмовник WSJ.
  • Минулого тижня видання повідомило, що криптобіржа нібито «допомагає росіянам переказувати гроші за кордон», а також підтримує обслуговування підсанкційних російських банків. На думку WSJ, це може позначитися на й без того складних відносинах керівництва Binance з владою США.
  • 25 серпня Binance заборонила громадянам РФ купувати та продавати через свій P2P-сервіс будь-яку валюту, окрім російського рубля. Водночас росіянам, які проживають в інших країнах, дозволено торгувати будь-якими валютами, окрім рубля, євро, долара та гривні. 

Контекст

У квітні 2022 року Binance відповідно до санкцій ЄС встановила ліміт у €10 000 на баланс рахунку для росіян, проте через рік ці обмеження були зняті. Експерти припускали, що компанія передала російських користувачів афілійованій юрособі, яка знаходиться в іншій юрисдикції. Пізніше Binance повернула можливість поповнення рахунку з карток Visa і Mastercard російських банків.

За останні місяці біржа стала обʼєктом низки дій з боку регулювальних органів США, які намагаються контролювати галузь. 5 червня Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала до суду на криптобіржу Binance та її голову Чанпена Чжао через порушення правил торгівлі цінними паперами, пише Bloomberg. SEC заявляє, що визнає токен BNB, як і стейблкоїн BUSD, що носить брендинг біржі, цінними паперами. Випуск BUSD заборонено американськими регуляторами ще в лютому.

Комісія також прирівнює до цінних паперів монети Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Filecoin (FIL), Cosmos (ATOM), Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Algorand (ALGO), Axie Infinity (AXS) та COTI (COTI). Binance спростувала усі звинувачення. 

Біржа також зіткнулася з невдачами в Європі, намагаючись отримати ліцензії на роботу. Присутність криптобіржі на європейському ринку за пів року скоротилася вдвічі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *