Група «Метінвест» налагодила виробництво інженерних конструкцій, що повторюють зовнішній вигляд радіолокаційних станцій та артилерійських знарядь. Макети вводять ворога в оману й змушують використовувати дорогі високоточні боєприпаси, йдеться у повідомленні пресслужби групи.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- «Метінвест» у 2022 році відгукнувся на запит військових і завдяки команді професіоналів зміг налагодити виробництво макетів у стислі терміни, зазначив операційний директор групи Олександр Мироненко.
- Як пояснили в компанії, конкретні моделі інженерних споруд виробляють у взаємодії зі спеціалістами ЗСУ, зважаючи на потреби фронту. Зовнішній вигляд макетів не відрізняється від справжньої техніки. Для досягнення точності інженерний персонал компанії дослідив усі фізичні параметри реального військового устаткування за інформацією з відкритих джерел та створив ескізні проєкти.
- Наразі в межах ініціативи «Сталевий фронт Ріната Ахметова» «Метінвест» безплатно передав ЗСУ понад 250 таких макетів.
- «Головне завдання цих інженерних споруд – рятувати життя військовослужбовців. Кожна ракета, кожен снаряд, кожен дрон, який агресор використає на об’єкт з металу та фанери – це зменшення його можливості використати ці боєприпаси проти техніки й особового складу ЗСУ», – наголосив Мироненко.