«Лукойл» перенаправляє нафту, яка раніше йшла нафтопроводом «Дружба» – «Інтерфакс»

Російська нафтовидобувна компанія «Лукойл» оформлює на інші напрямки нафту, яка раніше транспортувалася нафтопроводом «Дружба» в Угорщину і далі в Словаччину. Про це пише «Інтерфакс» із посиланням на джерело в галузі.

«Лукойл» – одна з найбільших нафтовидобувних компаній в РФ – сплачує значні податки до бюджету країни-агресора, з якого фінансується війна проти України.

Деталі

  • Нафта йде у відповідності до заявок, які прийняті до транспортування, сказав співрозмовник журналістам.
  • Він уточнив, що в липні «Лукойл» не відновив трубопровідних постачань у напрямку Угорщини. 
  • Наразі отримувачі ведуть переговори з вантажовідправником щодо купівлі у нього нафти на кордоні РФ і України, зазначив співрозмовник.

Контекст

Інформацію про нібито припинення транзиту в Угорщину опублікувало 17 липня видання Bloomberg з посиланням на заяву угорського міністра закордонних справ Петера Сіярто в кулуарах засідання ООН у Нью-Йорку після того, як той зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Причиною назвали посилення українських санкцій проти «Лукойла».

18 липня про зупинку транзиту від «Лукойла» заявила й Словаччина. 22 липня премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив заблокувати постачання дизельного пального в Україну, якщо Київ «продовжить блокувати транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба».

Разом з тим 18 липня пресслужба «Укртранснафти» у відповіді на запит Forbes повідомила, що транзит нафти до ЄС через територію України здійснюється у плановому режимі.

Посилення санкцій проти російського «Лукойла» в червні не вплинуло на обсяги транзиту нафти через Україну, заявив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов на Zoom-зустрічі з інвесторами 22 липня. 

Угорщина, Словаччина та Чехія отримали виняток з європейського ембарго на нафту з РФ і продовжували імпортувати її нафтопроводом «Дружба». Сумарно ці країни закуповують по трубі 1,1 млн т російської нафти щомісяця, або приблизно 250 000 барелів на добу. З цих обсягів по 450 000 т на місяць отримують Угорщина і Словаччина, а решта – близько 200 000 т – надходить до Чехії. На «Лукойл» припадає більш ніж третина прокачування «Дружбою».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *